Belo Hefler / Rožňavské divy

Otvorene a o všetkom – tak sme pomenovali nedávny rozhovor s primátorom Rožňavy. My, ochotníci z pivnice. Naivne som si myslel, že by si ho mohli všimnúť aj mestské médiá.
Že možno pri tej záplave dôležitých informácií predseda redakčnej rady Rožňavských listov, ktorý bol pri rozhovore prítomný, ba priam aktívny, nájde v novinách miestečko aspoň na krátku rešerš z povedaného.
Že z rozhovoru, na ktorý odkazoval prítomných počas podujatia Fórum občanov pán primátor, si budú môcť prečítať čosi aj tí, ktorí doma internet nemajú.
Súhlas s publikovaním bol redakcii zaslaný, no zjavne márne. Dodnes sme nedostali ani len odpoveď, nieto ešte aby nejaké vety z rozhovoru našli v novinách miesto.
Sú tam dôležitejšie veci, to vidíte predsa sami – Rožňavské listy. Na každej dvojstrane nechýba fotka primátora a všeličo iné, poučné tam nájdete.
Veď takýchto rozhovorov, ako robíme my, mávajú mestské médiá predsa bežne obdeň, tak čo tu stvárať zrazu divy, nie?
Namiesto videa dnes čosi z diskusného fóra mesta – otázky bez odpovedí:
autorom je Citatel [78.99.170.68]                                            Dňa : 29-01-2009, 10:30
Vážený pán predseda redakčnej rady Rožňavských listov,
chcel by som vyjadriť svoj názor na obsah posledného vydania Rožňavských listov č. 11, z 21. 12. 2008. S ľútosťou som zistil, že sa do tohto vianočného vydania RL nedostalo žiadne posolstvo k týmto významným sviatkom od predstaviteľov cirkví zastúpených na území mesta. Naopak už na titulnú stranu sa dostal „bezduchý“ horoskop nášho mesta a vo vnútri čísla je celá strana venovaná ďalším horoskopom. Pritom práve na tej istej titulke sa nachádza článok a foto o vianočnom koncerte v katedrále. Podľa posledného sčítania obyvateľov v SR z roku 2001 je v našom meste 60 % veriacich občanov (41% katolíckych, 11% evanjelických a 7% reformovaných). Údaje sú z PHSR mesta Rožňava. Týchto 60% občanov bolo teda v tomto čísle RL odignorovaných a mohli si radšej prečítať „reč čísel.“ Ako všetci vieme, naše mesto sa pýši vyše 230 ročnou tradíciou sídelného biskupského mesta a je tiež sídlom predstaviteľov ďalších cirkví. Alebo je už dnes doba keď ľudia veria číslam a nie ľuďom? Alebo sa z mestských peňazí bude platiť vydávanie bulváru, ktorého je všade naokolo nás plno?
Zároveň ma pri adresovaní tohto podnetu prekvapilo zistenie, že RL ako moderné médium, ktorým sa snažia byť, nemá svoju vlastnú e-mailovú adresu, na ktorú by mohli čitatelia posielať svoje príspevky, postrehy, návrhy.. Nestálo by to za zamyslenie?
Čitateľ RL

autorom je Divak [78.98.226.17]                                              Dňa : 20-01-2009, 18:38
Chcel by som sa spytat kompetentnych ze dokedy budu tolerovat slecne Besirovej take hrube chyby, ktore su uz od jej nastupu a tiez aj po odchode jedneho z jej teraz uz byvaleho kolegu? Dnes v utorok 20.1. malo byt o sietej vecer planovane vysielanie a co bolo. . . Ze z technickych pricin sa dnes nevysiela. To je co????? Kto bude niest za to zodpovednost. a este co su to tie technicke priciny? A ake budu za to sankcie?????? Som zvedavy ako budu zvladnute priame prenosy ktore sa chysstaju

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery