Belo Hefler / Náš slovník kanálový

V našej spoločnosti sa zrejme nosí: Urvi si, čo môžeš, kým na to novinári nepoukážu. A až vtedy sa to začne riešiť, keď sa to objaví v novinách.
Vážení, toto nie je moja veta, hoci by sa aspoň primátorovi tak mohlo zdať. Túto vetu vyslovila Katarína Čižmáriková. Nie nemýlite sa, okrem povinností v Košiciach stíha aj tunajšie sterilizované Rožňavské listy.
Fakt je to z jej úst. My, amatéri, sa máme čo učiť a obávam sa, že ja napríklad to už ani nedobehnem, iba ak začnem fotiť tie ťukesy.
Takmer polúväzkový pracovník mesta, predtým aj návštevník našich diskusných klubov, mňa priviedol skoro do depresie. V diskusii oduševnene a na plný úväzok napísal, že primátor na výjazdovej tlačovke „predpokladal, že bude informovať profesionálnych novinárov a nie amatérov z Rožňavy, čo si myslia, že sú pupok novinárskeho sveta“.
A nadôvažok zameditoval na štvrtkovom verejnom fóre aj sám pán primátor: „Tí, ktorí majú tej demokracie naozaj plné stránky a aj veľa rečí, akonáhle niekto nesúhlasí s ich názorom, tak reagujú podstatne drsnejšie, podstatne brutálnejšie na iné názory ako my, ktorých osobujete z nie demokratických spôsobov.“
Aby nebolo pochýb, vykúzlil aj toto: „Niekedy tie názory sú naozaj… je tam kanálový slovník veľakrát. No ja by som také slová naozaj niekedy nevypustil, ako sa tam mňa dotýkajú, alebo nás.“
Hm, kebyže sa tak pri tej všetkej horlivosti spýtali najprv samých seba: Kde udělali soudruzi chybu?

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli