V B. Bystrici hral „hudobný meteorit“

Ak ste nestihli koncert Davida Gilmoura v lete 2016 v Pompejách, možno si ho radi pozriete v podaní špičkových slovenských hudobníkov. Program „DAVID GILMOUR´S LIVE AT POMPEII SPECIAL SHOW“ naštudovali pod vedením gitaristu Adama Mičinca. Verejnú generálku mal v piatok 13. apríla 2018 v banskobystrickom Klube 77.

S autentickým hudobným prejavom zahrali skladby zo sólových albumov Davida Gilmoura, hlasu a gitary Pink Floyd, obohatené o klasické hity legendárnej britskej skupiny. Čoskoro bude k dispozícii aj video klip piesne In Any Tongue v réžii Vladimíra Balka, ktorú hudobníci nahrali v bratislavskom štúdiu Cobra Sound pod taktovkou zvukára Martina Čema.
Ambíciou tohto projektu je ponúknuť hodnotný umelecký program na koncertné pódiá doma aj v blízkom zahraničí, avšak skôr ako výnimočný zážitok, než početnú šnúru vystúpení v kluboch,“ spresnil producent programu Belo Hefler.
Program, postavený primárne z piesní Davida Gilmoura, chcú predstaviť aj rožňavskému publiku.

Foto & Video: Štefan Černák

DAVID GILMOUR´S LIVE AT POMPEII SPECIAL SHOW
O.Z. ALENKA & BELO HEFLER PRODUCTION

Adam Mičinec

Adam Mičinec (gitara, spev – frontman kapely) Hru na klasickej gitare študoval v ZUŠ v Kremnici a v Žiari nad Hronom, na Konzervatóriu Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici u Adama Mareca a na Konzervatóriu PinkHarmony vo Zvolene. Kompozíciu vážnej hudby absolvoval v bakalárskom a magisterskom štúdiu na Hudobnej a umeleckej akadémii Jána Albrechta v Banskej Štiavnici u prof. Egona Kráka. Hráva v skupinách Hrana, Čisté Tvary, Grexabat, Sunity, Družina, Levitate, Trans Carpathian Orchestra a s Luciou Bílou.

Marko Hundža (gitara, spev, na fotke vpravo) Študoval hru na zobcovej flaute v ZUŚ Rožňava, na gitare začal hrať ako samouk. Spoluzakladal hudobnú skupinu TarverP (Rocková Maturita Topfest, Masters of Rock) a Renaissense (Wacken Open Air). Má aj svoj sólový folk/rockový projekt 7 miles to eternity.

Pavol Gajdoš (basová gitara, spev, na fotke vľavo) Hudobný samouk hry na basovú gitaru, gitaru a bicích nástrojov a perkusií. Absolvent štúdia estetiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, t. č. v doktorandskom štúdiu u hudobného skladateľa doc. Vladimíra Godára. Popri štúdiu hrá v Bratislave usídlenej hippie rockovej kapele Secret Session, kde je autorom hudby aj textov. Reportážami, recenziami a rozhovormi prispieva pre mnohé internetové i printové hudobné časopisy ako napr. Musicpress.eu, .Týždeň, či renomovaný český hudobný časopis FullMoon.
Ľubomír Richter (klávesy)
Multižánrový klavírista a korepetítor na Konzervatóriu Jána Levoslava Bellu a na Fakulte dramatických umení Akademie umení v Banskej Bystrici. Študoval hru na klavíri najprv u Aleša Solárika, neskôr u Mariána Lapšanského. Pôsobil v zoskupeniach Piazzola Para Siempre, Orchester štátnej opery v Banskej Bystrici a Academy Big Band Orchestra. Ako šansónový, popový a muzikálový hudobník sprevádzal mnohých spevákov a hercov. V oblasti vážnej hudby ma za sebou viacero komorných a sólových recitálov. V súčasnosti začal pôsobiť v hudobnej skupine Gatsby Sounds Postmodern Jukebox.

Karmen Pál-Baláž (klávesy, spev)
Absolvovala druhý stupeň hry na klavír v ZUŠ Rožňava, spievať a hrať začala v 15-tich rokoch. S dievčenskou kapelou Mixtape ako predkapela hrali na koncertoch maďarských hudobných legiend ako Edda, Republic či Neoton Família. Spolupracovala pri štúdiovom nahrávaní spevu ako hosť na CD Roba Šimka. Na svojom YouTube kanáli pridáva cover pesničky od známych interpretov. Zúčastnila sa maďarskej speváckej súťaže X-Faktor 2017. V kapela Acoustic Nights vystupuje spolu s otcom a s menšou sestrou.

Tereza Králiková (spev) Vyštudovala muzikálový odbor na Konzervatóriu Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici, kde teraz pôsobí ako pedagóg spevu. V štúdiu muzikálového spevu pokračuje na Akadémii umení. Niekoľko rokov účinkovala ako hosť na koncertoch pop-operného tria La Gioia. Úspešne sa zúčastnila súťaže Československo má talent. Absolvovala veľké množstvo koncertov a vystúpení na Slovensku, v Čechách a v Nemecku.

Ľubor Batka (saxofón) Saxofón študoval na konzervatóriu v Žiline a konzervatóriu Jaroslava Ježka v Prahe. Pokračoval na vysokej škole Musikhochshule v Kolíne – 2 semestre jazzový saxofón, vysokoškolské štúdium v obore klasický saxofón ukončil v r. 2016 na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Dlhé roky pôsobil na zaoceánskych lodiach (Transocean Tour, Royal Caribbean cruises, Azamara club cruises). Od roku 2013 pôsobí vo Vojenskej hudbe Banská Bystrica, vedie vojenský big band, spolupracuje so Štátnou operou Banská Bystrica a pôsobí v rôznych jazzových zoskupeniach.
Matej Smutný (bicie) Absolvoval Konzervatórium Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici, v súčasnosti študuje na Akadémii umení hru na bicie nástroje a perkusie v triede doc. Istvána Szabóa. V USA pôsobil ako učiteľ bicích nástrojov, či orchestrálny bubeník a perkusionista v Bucks Rock Performing and Creative Arts Camp. Pedagogicky pôsobil na Konzervatóriu PinkHarmony vo Zvolene a vo viacerých ZUŠ (Brezno, Detva, Polomka). V USA spolupracoval s menami ako Miles Neretin, Adam Cessarone, Alex Perry či Renee Ong. S bubeníkmi Petrom Solárikom a Samuelom Jurášom založil zoskupenie Perculogy Ensamble. Hrával v projektoch Improwizard v produkcii Róberta Krausa, s kontrabasistom a basgitaristom Róbertom Raganom Jr. vo funkovom Groove Jam Session a v banskobystrickej skupine Adalbert (Sziget). Bubeníkom je v kapelách speváka Martina Haricha a Družina, perkusionistom v Štátnej Opere v Banskej Bystrici.

Jaroslav Ulbrik (perkusie) Začínal s hrou na akordeón v ZUŠ Rožňava, no ako samouk skončil pri bicích nástrojoch a perkusiách. Bol taktiež spoluzakladateľom kapely TarverP, ktorá má bohatý repertoár vlastných skladieb, najmä tvrdšieho, rýchlejšieho a energického charakteru. Časť z nich sa podarilo zvečniť na debutovom albume Angel of Light (2016). V súčasnosti kapela pracuje na svojom druhom albume.

Koncerty o. z. ALENKA & BELO HEFLER PRODUCTION v Rožňave:

25. 09. 2016: Nedeľný koncert v rožňavskom kostole sv. Anny bol poctou Láske

01.12. 2016: Láska oviata skladbami Stinga a Sade znela zaplneným chrámom

30. 06. 2017: Mladí rožňavskí hudobníci zahrali piesne Pink Floyd, sála im tlieskala postojačky

02. 12. 2017: Chrámom zneli famózne tóny violončela a klavíra

29. 09. 2018: V zaplnenom chráme znelo magické Mozartovo Requiem







https://www.facebook.com/Klub77/videos/10155228932401571/

Belo Hefler

O autorovi Belo Hefler

Vyštudoval politológiu na FiF UK v Bratislave, publikoval napr. v Rádiu Slobodná Európa, v týždenníkoch Domino Efekt, Fakty, Reflex (CZ) a v denníku SME, kde zastával post zást. obchodného riaditeľa. E-mail: behe@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od Belo Hefler →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery