Balážová, Bolaček…alebo?

Aktualizované

Vo štvrtok 26. marca sa uskutoční voľba hlavného kontrolóra mesta na ďalšie funkčné obdobie. Dosiaľ  túto funkciu zastáva JUDr. Katarína Balážová.
Tá bola nedávno predmetom sporu v obecnom zastupiteľstve v Krásnohorskom Podhradí, keď tam prišla, ako sama uviedla, vo voľnom čase poskytnúť právne poradenstvo, hoci tam majú ako všade inde vlastnú kontrolórku.
Tamojší poslanci v jej prítomnosti schválili uznesenie, ktoré umožňuje starostovi uzavrieť s ňou na tieto služby kontrakt, čo však sama rezolútne odmietla. Uchádza sa o post hlavnej kontrolórky mesta Rožňava aj v ďalšom 6-ročnom funkčnom období.
Viac sa o prípade dočítate kliknutím sem.
Ako uviedla pre Inforoznava.sk Helena Šujanská z Mestského úradu v Rožňave, do stanoveného termínu, t. j. do piatka 12. marca 2009 do 15.00 hod., doručili na Mestský úrad v Rožňave /podateľňu/ prihlášky títo uchádzači o post hlavného kontrolóra mesta Rožňava:
1. JUDr. Katarína Balážová
2. Ing. Ondrej Bolaček
3. Ing. Pavol Čorej
4. JUDr. Pavol Kiss
5. Ing. Ladislav Kovács
6. Mgr. Valerie Huťanová

Medzi kandidátmi je aj nezávislý poslanec Mestského zastupiteľstva v Rožňave a predseda jeho finančnej komisie, Ing. Ondrej Bolaček, bývalý ekonomicko-obchodný riaditeľ  v spoločnosti SIDERIT s. r. o.  Nižná Slaná. V prípade jeho zvolenia nastúpi do zastupiteľstva namiesto neho náhradník.
Zákon o tom hovorí toto: „Ak sa uprázdni v obecnom (mestskom) zastupiteľstve mandát, nastupuje za poslanca obecného (mestského) zastupiteľstva ako náhradník kandidát, ktorý získal najväčší počet hlasov vo volebnom obvode, v ktorom sa uprázdnil mandát, ale nebol zvolený za poslanca.“
V tomto prípade bol za poslanca Ing. Ondreja Bolačeka určený náhradník /1. volebný obvod/ žrebom, keďže p. Zoltán Beke, správca rožňavského cintorína, ktorý kandidoval za SMK, a  p. Štefan Gerža, ktorý kandidoval ako nezávislý a pracuje na Mestskom úrade, získali zhodne po 336 hlasov voličov.
Žrebovaním určila Mestská volebná komisia ešte v deň vyhlásenia výsledkov volieb pána Zoltána Bekeho.
O tom, kto bude spomedzi 6 kandidátov hlavným kontrolórom mesta v ďalšom funkčnom období, rozhodnú poslanci hlasovaním.
Čo hovorí zákon o voľbe, povinnostiach a náplni práce hlavného kontrolóra, si môžete prečítať kliknutím sem – Hlavný kontrolór
Foto: Archív Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery