Babič o SMSke: To je nezmysel

Ako sme už ako prví informovali, niektorí poslanci mestského zastupiteľstva v Rožňave dostali cez víkend SMSku.
Počas pondelkového zasadnutia MZ to oznámil poslanec Ondrej Bolaček (NEKA) s tým, že podal trestné oznámenie. Stalo sa tak v bode rokovania o predaji podielu mesta v spoločnosti TEKO-R a budovy bývalého ONV. Po jeho vystúpení primátor Vladislav Laciak (Smer-SD) pokračoval vo vedení prejednávaného bodu bez akéhokoľvek vyjadrenia k tejto veci.
Ako pre Inforoznava.sk poslanci uviedli, SMSka im bola rozoslaná z čísla 0902 092 365 v nasledovnom znení: “Poslanec B**** prevzal od S********* za zabezpečenie hlasovania priameho odpredaja poslancami SMK a Smeru a K******* pre seba 100 tis eur a pre koal. poslancov 5 tis. eur. Žobrač koaličná, ak im takými peniazmi vedia zapchať ústa.”
„To ja som navrhol a povedal som, aby to na zastupiteľstve navrhla poslankyňa Szabadosová,“ povedal poslanec NR SR a KSK Ján Babič (Smer-SD) pre denník Gemerský Korzár. „Práve kvôli tomu som chcel, aby sa navýšila cena za budovu z 500-tisíc eur na 600-tisíc, aby sa predišlo pochybnostiam. Aj ja som totiž počul o tej esemeske. To je nezmysel, ja sa k takým pletkám vyjadrovať už ani nebudem. To je už asi móda v tomto meste, smiešne to je. Myslíte, že ja môžem ovplyvniť dvanástich poslancov? Toľko treba, aby sa niečo dalo predať. Ako by som vedel toľkých poslancov ovplyvniť? Veď oni hlasujú, nie ja. Neviem, čoho sa ešte dočkám,“ uzavrel Babič.
„Dostali sme trestné oznámenie a konáme,“ potvrdil okresný prokurátor Zoltán Gallo.
Ilustračné foto: Stock.xchng
Súvisiace články: Poslanci dostali cez víkend SMSku

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery