Aktuálne: Robo bude mať v nedeľu čierny deň – od Žbirku

robo-simko-sex-bomb-5.JPGPočet finalistov súťaže Slovensko hľadá Superstar (SHS) sa po pondelkovom rozhodnutí znížil na päť. Medzi nimi si naďalej drží sympatie publika a divákov Robo „ROPKO“ Šimko, „metlák“ z Rožňavy. Už túto nedeľu ich čaká kolo piesní od Mekyho Žbirku a veruže, Robo sa netají tým, že to mu veľmi nesedí. Navyše, už druhý deň má zapálené hrdlo.
Zastihli sme ho na izbe hotela Esprit (klikni tu), kde sa dopuje vitamínami. „Ak sa to nezlepší, budem musieť zajtra nasadiť aj antibiotiká, lebo inak v tomto stave nie som schopný to poriadne nacvičiť,“ spresňuje situáciu.
Od Mekyho Žbirku bude spievať skladby Mám čierny deň (z albumu Doktor sen, 1980) a Cesta zakázanou rýchlosťou (z albumu Sezónne lásky, OPUS, 1982).
robo-simko-sex-bomb-3.JPG„No tak Žbirka rozhodne nie je môj štýl, nepoznám jeho piesne. Aj teraz sa mordujem s jednou z nich, som len pri druhej slohe a dokopy ich má až šesť. A k tomu tu v kuse vŕtajú a robia nejaké úpravy,“ povedal nám napriek tomu usmiaty Robo. Nácvik s kapelou ho čaká v sobotu.
„Veľmi sa teším na nasledujúce kolo unplugged, teda pokiaľ preplávam túto nedeľu. Tam by som si rád zahral aj na gitare, čo som chcel dosiaľ vždy, ale zatiaľ mi to nebolo umožnené,“ vysvetľuje.
A čo by zaspieval tam? „No bolo by to niečo z mojich obľúbených skupín, to ale teraz ešte nemôžem celkom prezradiť. Jedna pieseň od známej nitrianskej kapely a druhá od autora svetového formátu, podľa ktorého mám pomenovanú aj moju privátnu mailovú adresu.“
Mnohí sa pýtajú, či si sladby vyberajú sami, alebo ich majú určené. „No je to tak na polovicu, určite môžme k tomu čosi povedať, ale väčšinou si dáme poradiť, aby to každému nejako sadlo,“ zasväcuje nás do diania Robo.
robo-simko.jpgNa otázku, koho favorizuje v súťaži on sám, skromne odpovedal: „Ešte pred pondelkovým rozhodnutím to bol jednoznačne Marcel Berky, predtým Natália Hatalová. Obaja už vypadli, takže teraz môžem povedať len to, že sme na to piati a ja som rád, že som postúpil až do pätice najlepších.“
Nedalo nám spýtať sa, či už ho niekto kontaktoval z profesionálnej brandže, keďže jeho výrazný spev len ťažko môže ostať bez povšimnutia slovenského showbiznisu. „Dostalo sa mi do uší, že mnohí zháňajú na mňa číslo na mobil. Napr. vraj aj Ivan Tásler. Ale keď som mu predčasom dal nahrávky našej kapely MassRiot (klikni tu), ani si ich nevypočul, ba dokonca ich dal nejakej inej kapele. A tým je to pre mňa uzavreté.“
Zaujímalo nás aj to, koho vôbec zo slovenských kapiel Robo počúva. „Samozrejme je to najmä metal, napr.  kapela Metropolis (klikni tu), ale aj Desmod (klikni tu).“
robo-simko-5.JPGNa vlastnej stránke má MassRriot zverejnené tri skladby: Snáď, True space a Alone. Spýtali sme sa, či sa objavia aj na albume. „Jasné, trošku to upravíme, dáme slovenské texty a  bude to. Hudbu robím ja, texty náš výborný bassgitarista IVIK. Potrebujeme ešte šikovného producenta na úrovni Jožka Šeba (producent Jany Kirschner a Peťa Cmoríka) a môžme bez veľkých zmien fungovať,“ plánuje Robo.
Mnohí si možno pamätajú, ako mu Paľo Habera pri jednom hodnotení povedal: „… potom navštívime tvojho kamaráta Lacike“.  Kto to je? „No je to kamoš, ten ktorý ma do súťaže prihlásil, takže určite za ním spoločne prídeme a zabavíme sa,“ vysvetlil nám súvislosť Robo.
A celkom na záver sme sa spýtali aj na viditeľne pohodovú spoluprácu s kapelou SHS. „Je to fajn kapela a rád by som si zahral aj s nimi, možno sa to niekedy v budúcnosti podarí. Sú to výborní hudobníci,“ dodal na záver prechladnutý Robo.
Do Rožňavy príde opäť na skok v najbližších dňoch, aby si aspoň pár hodín od virvaru SHS oddýchol. Minule sme stihli nakrútiť krátky video rozhovor – klikni tu. Či bude teraz v Rožňave naozaj len na krátko, rozhodnete aj vy svojími SMSkami, ktoré v tomto užšom výbere majú pre každého finalistu takpovediac cenu zlata.
© Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli