Aktuálne: Langer končí, zrejme už k 1. februáru 2008!

riad1.jpgVčera sa uskutočnilo na žiadosť riaditeľa rožňavskej nemocnice Vladimíra Langera jeho prijatie u predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Zdenka Trebuľu (SMER-SD). Ako nám potvrdila jeho hovorkyňa Zuzana Bobríková, predmetom stretnutia bola aktuálna situácia v nemocnici v dôsledku nezhôd riaditeľa s časťou lekárskeho tímu.
Počas posledných dvoch mesiacov minulého roka sme vás informovali o napätej situácii medzi časťou lakárov rožňavskej nemocnice a jej riaditeľom Vladimírom Langerom. Košický urológ zastáva funkciu už vyše troch rokov, no aktuálne dianie v nemocnici núti zaoberať sa ňou štatutárne orgány.
Ako pre Inforoznava.sk hovorkyňa predsedu uviedla, „zo včerajšieho pracovného stretnutia nevyplývajú žiadne závery“. Tie podľa nej urobí štatutárny orgán nemocnice, tzn. predstavenstvo akciovej spoločnosti.
Oslovili sme preto predsedkyňu predstavenstva Rozáliu Múdru (SMK), ktorá je zároveň riaditeľkou úradu KSK. „Už sme o tejto veci rokovali v decembri, ale keďže neboli zákonné dôvody na odvolanie,  neriešili sme to vtedy personálnou zmenou, “ vysvetlila pre Inforoznava.sk.
Ako ďalej uviedla, „ak je tu naďalej takáto pretrvávajúca nedôvera a napätie, musíme sa tým zaoberať“. O včerajšom prijatí riaditeľa bola informovaná priamo predsedom Zdenkom Trebuľom. „Hovorili o riešení situácie a jedným z nich je odstúpenie Vladimíra Langera z funkcie,“ spresnila.
Na našu otázku, kedy by sa tak malo stať, uviedla: „Ja mám tento týždeň pracovné povinnosti v zahraničí, takže predstavenstvo zvolám až potom, teraz zavolám pána doktora (Langera), aby sme sa dohodli na termíne, lebo chcem, aby sme tam všetci boli prítomní.“
Podľa nej sa situácia vyrieši do konca mesiaca. „Zmenou prejde zrejme aj samotné zloženie 5-členného predstavenstva nemocnice, niektorí už naznačili možné odstúpenie, v takom prípade poslanci musia jeho nové zloženie schváliť na svojej februárovej schôdzi,“ dodala Rozália Múdra.
„Na najbližšie obdobie, asi február a marec, musíme nájsť vhodného človeka na poverenie vedením nemocnice, popritom bude bežať výberové konanie, už však nebude limitované lekárskym vzdelaním, sama by som skôr uvítala ekonóma, resp. manažéra, osvedčilo sa nám to napr. v Spišskej Novej Vsi“ uviedla na záver.

© Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli