Aj Rožňavčania odmietli kontroverzné referendum

V sobotňajšom referende o rodine s tromi otázkami hlasovalo v Rožňave iba 8,55 % voličov. V 12-tich volebných okrskoch odovzdali 1 265 platných hlasov z celkového počtu 15 035 voličov. Ďalších 17 hlasov bolo neplatných.
V celom volebnom obvode (okrese) Rožňava sa referenda zúčastnilo 8,29 % voličov. V 78 volebných okrskoch odovzdali 3 956 platných hlasov z celkového počtu 48 290 voličov. Neplatných hlasov bolo celkom 47.
Referenda sa celkom zúčastnilo iba 21,41 % voličov. V 4 942 volebných okrskoch Slovenska odovzdali 938 135 platných hlasov z celkového počtu 4 411 529 voličov. Celkom bolo odovzdaných 6 074 neplatných hlasov.
Na to, aby bolo referendum platné, bola potrebná viac ako 50 % účasť voličov. Podrobné výsledky podľa krajov, obvodov a obcí si môžete pozrieť na stránke Štatistického úradu SR.

Vyhlásenie KBS k referendu o ochrane rodiny

Konferencia biskupov Slovenska sobotňajšiemu referendu vyjadrila svoju podporu. Chceme sa v tejto chvíli poďakovať všetkým občanom, ktorí sa do verejného hlasovania zapojili. Úprimne si to vážime a veľmi to oceňujeme.
Ďakujeme Aliancii za rodinu a všetkým dobrovoľníkom, ďakujeme našim štátnym predstaviteľom a predstaviteľom politických strán, ktorí referendum podporili.
Skutočnosť, že sa na referende nezúčastnilo požadovaných aspoň 50 percent oprávnených voličov, je bezpochyby dôvodom na analýzu a zamyslenie.
Opakovane povzbudzujeme k vzájomnej úcte voči všetkým ľuďom a ku konkrétnej pomoci rodinám v našom okolí. Veríme, že starostlivosť o rodiny zostane aj naďalej dôležitou témou pre verejný život i pre celú našu spoločnosť.
Ilustračné foto: Predrefendový bilbord strany Skok 
SÚVISIACE ČLÁNKY – Nedeľník Karola Lovaša: 8. február

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery