Agitačnú výzvu Aliancie za rodinu stiahli

Na stránke obce Štítnik bol 28. januára zverejnený oznam o sobotňajšom referende. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by nebol agitačný – v prospech jeho iniciátorov. Upozornil nás na to čitateľ.
V texte oznamu okrem iného stálo: „V referende sú položené otázky, či majú byť deti súčasťou rodín s mamou a otcom, či chcete mať kontrolu a možnosť slobody odmietnuť pochybnú sexuálnu výchovu pre vaše deti a či ste za to, aby manželstvo mohlo byť len medzi jedným mužom a jednou ženou. Toto referendum je veľmi dôležité, týka sa nás, našich detí, našich rodín, celého Slovenska!“
Starostu obce Ladislava Belányiho (KDH) sme sa spýtali na takto svojsky interpretované otázky referenda. Zaujímalo nás, kto je autorom tejto výzvy a na základe rozhodnutia koho je na oficiálnej stránke obce.
„Informáciu o referende sme zverejnili na základe mailu od Aliancie za rodinu, kde boli aj linky na letáky a aj otázky referenda,“ uviedol promptne starosta. „Mrzí nás, že sme tieto informácie zverejnili, ale nepredpokladali sme, že Aliancia za rodinu na svojej stránke zverejňovala nepravdivé údaje,“ dodal.
Po našich otázkach oznam na stránke obce upravili, predmetná pasáž sa tam už nenachádza.
Reprofoto: Stránka obce Štítnik v pondelok predpoludním
SÚVISIACE ČLÁNKY – Môj predreferendový coming out / Primátor ešte nevie, či bude hlasovať v referende / Pýtali sme sa, čo si myslia o referende (Anketa)
Referendové otázky:
1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?
2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?
3. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho  správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?
Dokument – Okrsky na konanie referenda a hlasovacie miestnosti v Rožňave
[yop_poll id=“15″]

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery