Ach tá novela zákona

V súvislosti s kauzou Ústavu vzdelávania v Rožňave ma zaujal fakt, že sa čaká na novelu Zákona č. 131/2002 Z. z. o vysokých školách. Jej predmetom má byť zvýšenie vekovej hranice garantov študijných odborov zo 65 rokov na 70, resp. neobmedzene.
Čo to má znamenať ?
Garantmi študijných odborov teda ostanú ľudia, ktorí značnú časť svojho života prežili v minulom režime a myslím, si že ich niektoré ideály veruže ešte neopustili.
Neobviňujem tým tých ľudí, oni priamo nemôžu za to, že vyrastali v režime, v ktorom bolo morálne a vhodné kradnúť, podvádzať a ničiť. Nepovažujem však za vhodné v rámci progresívnosti vysokých škôl, aby títo ľudia tam ostávali naďalej.
Príkladov je mnoho (a nielen pri garantoch študijných odborov), ale mojim cieľom nie je menovať, len mi napadla myšlienka, že ak niekto takto dôležitú prácu vykonáva preto, lebo ju má rád, tak si azda uvedomí svoj vek a prenechá túto funkciu mladším. Tým, ktorí to možno posunú tam, kde to predchodcovi nenapadlo.
Viem, že je ťažké niektorým ľuďom zrieknuť sa vyhriateho a teplého miestečka a sú miesta, na ktorých tým neublížia nikomu, ale školstvo tým miestom určite nie je.
Tak verím vo víťazstvo zdravého rozumu aj v Národnej rade SR.  (Pri tejto vete som sa dobre zasmial sám na sebe).
Foto: Archív Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery