1. stretnutie s jogou v čajovni

11. septembra do Čajovne večnej mladosti zavítal pokoj a ticho. Svoj kúsok času tomuto priestoru venovala cvičiteľka jogy, Oľga z Jakleníc. Systém „Joga v dennom živote“ sa uchytil vo viacerých mestách na Slovensku a snaží sa o to aj v Rožňave.
Joga, to je filozoficko-náboženský smer a meditačná prax a teória, pochádzajúca zo starovekej a stredovekej Indie. Cieľom jogy je oslobodenie duše od hmoty a očistenie mysle. Pomáha rozvíjať koncentráciu, udržiavať fyzickú a psychickú integritu, či prekonávať zlozvyky.

Na štvrtkovom úvodnom cvičení sa zišli prvé záujemkyne o túto formu meditácie. Usadili sa v pohodlí čajovne a spolu s pani Oľgou sa s týmto cvičením najprv zoznámili teoreticky a hneď na to sa mohla začať relaxácia. Atmosféra čajovne skvalitnila účinky cvičenia a po hodinke a pol sa všetci zúčastnení s úsmevmi a pokojom v duši mohli vrátiť domov.
Ďalšie takéto stretnutie sa uskutoční v priebehu budúceho týždňa. O presnom termíne vás budeme informovať. No, myšlienku jógy je dobré, držať si vždy v mysli a byť pokojný 🙂 .
Viac o joge- čítajte tu

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery