Polícia vyšetruje okolnosti úmrtia muža v Rožňave ako podozrenie zo zabitia

V súvislosti s úmrtím 41-ročného miestneho muža, ktorý bol nájdený v byte na Budovateľskej ulici v Rožňave bez známok života v piatok (12. 7.) vo večerných hodinách vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Rožňave začal trestné stíhanie pre podozrenie zo zločinu zabitia.

Podľa doterajších zistení nebohý muž sa mal deň predtým (11. 7.) vo večerných hodinách na terase jedného z rožňavských pohostinstiev pohádať s mužom, ktorý ho mal fyzicky napadnúť.

Pri incidente poškodený muž utrpel zranenia v oblasti tváre a hlavy. Na miesto bola privolaná rýchla zdravotná pomoc, ktorá požiadala o asistenciu PZ. Do príchodu záchranárov a polície  napadnutý muž ošetrenie odmietol a z pohostinstva odišiel.

Následne policajná hliadka napadnutého muža vyhľadala v mieste trvalého pobytu, pričom muž s policajtmi odmietol komunikovať a udalosť nechcel oznámiť, a taktiež odmietol umožniť vstup záchranným zložkám do jeho bytu.

Vzhľadom na zistené skutočnosti a závažnosť skutku okolnosti tohto prípadu začal ihneď preverovať tím vyšetrovateľov a kriminalistov odboru kriminálnej polície OR PZ v Rožňave.

Rožňavskí policajti v krátkom čase osobu podozrivú z tohto skutku, 67 ročného miestneho muža, vypátrali, zadržali a následne umiestnili do cely policajného  zaistenia.

Vyšetrovateľ PZ v súčasnosti vykonáva potrebné procesné úkony, smerujúce k vzneseniu obvinenia podozrivej osobe. Podľa Trestného zákona páchateľovi za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na sedem až 10 rokov.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo PZ SR v Košiciach

Ilustračné foto: Archív iR

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery