• Meniny na web
  • OPÝTAME SA ZA VÁS

Hovorili o budúcnosti fungovania školstva

7. novembra 2014   |   © infoRoznava.sk
Hovorili o budúcnosti fungovania školstva
Správy
2

Občianske združenie Nové školstvo organizuje od januara t. r. kampaň Chceme vedieť viac o budúcnosti vzdelávania na Slovensku. V rámci kampane realizujú aj tvorivé workshopy pre verejnosť.

V utorok 4. novembra navštívili Rožňavu. Workshop sa uskutočnil v priestoroch historickej radnice na Námestí baníkov.

Ako uviedol Dušan Sloboda, jeden z jeho organizátorov, workshopy sú určené pre ľudí, ktorí prejavia záujem diskutovať o vzdelávaní dnes a zajtra, ako vyzerá, resp. ako by vyzerať mohlo. “Zbierame predstavy ľudí, ktoré následne budeme spracovávať. Cieľom je, okrem iného, priniesť Atlas predstáv o vzdelávaní,” spresnil.

Reklama

Lektormi workshopu boli Peter Dráľ, Elena Gallová Kriglerová a Zuzana Zimenová, ktorá o ňom hovorí vo videu.

“Nechodíme s hotovým konceptom za ľuďmi, ale pýtame sa na ich názory a návrhy zmien do budúcnosti,” vysvetlila. Pútavou formou chcú potom zverejniť výstupy, aby bolo jasné, čo si ľudia vedia predstaviť, alebo čo si už v oblasti foriem vzdelávania predstaviť nevedia.

“Čo by chceli, aby sa zmenilo a naopak, čo by určite nechceli, aby ich deti za 25 rokov zažívali. Práve z tých nápadov, ktoré nám poskytnú, o ktorých hovoria, nám vypadáva mozaika toho, akoby školy mohli fungovať,” dodala.

Foto & Video: Martin Kuchár

Staňte sa našimi fanúšikmi na sociálnej sieti Facebook a pozvite aj svojich FB priateľov – kliknite sem

Reklama

Vyhradzujeme si právo vymazať komentáre, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a útočiace na redaktorov a spolupracovníkov infoRoznava.sk. Mená diskutujúcich nemusia zodpovedať skutočnosti. Redakcia (e-mail: redakcia@inforoznava.sk) nezodpovedá za komentáre pod článkami. Publikovaním komentára potvrdzujete, že ste si toto upozornenie prečítali a porozumeli mu.

Komentáre

  1. Pingback: Workshop v Rožňave 4. 11. 2014 | Chceme vedieť viac

  2. Pingback: Čo priniesol týždeň 3. 11. – 9. 11. 2014 | Chceme vedieť viac

  3. Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre na FB