Diskutovali kandidáti na župana

935533_739580776056247_477850520_nSpravodajská televízia TA 3 pripravila v súvislosti s voľbami do vyšších územných celkov sériu naživo vysielaných diskusných relácií s kandidátmi na županov vo všetkých krajských mestách.

Prvá takáto debata sa konala v piatok v Prešove, druhú v pondelok večer vysielala televízia z Košíc.

Spomedzi desiatich zaregistrovaných kandidátov sa jej zúčastnili siedmi – Rudolf Bauer (KDS), Jaroslav Džunko (NEKA), Vladimír Gürtler (7 statočných), Jozef Holečko (NEKA), Ivan Kuhn (OKS), Rastislav Masnyk (SDKÚ-DS, SaS) a Lukáš Sisák (KSS).

Diskusie, ktorú moderovali Peter Bielik a Natália Fónod Babincová, sa nezúčastnili Zdenko Trebuľa (Smer-SD, SMK, Most), Dominika Palačšáková (Nova) a Marek Ďurán (ĽSNS).

Súčasťou diskusie bolo aj SMS hlasovanie divákov, v ktorom zvíťazil Rožňavčan Ivan Kuhn (24 %). S rovnakým percentuálnym podielom skončil Rastislav Masnyk, tretím bol Lukáš Sisák (20 %).

Exžupan a exprimátor Košíc Rudolf Bauer skončil s 18 % ako štvrtý, ostatní zúčastnení kandidáti získali menej ako 10 %.

Voľby predsedu a poslancov krajských samospráv sa uskutočnia v sobotu 9. novembra, prípadné druhé kolo voľby županov bude v sobotu 23. novembra.

Foto: infoRoznava.sk

Súvisiace články:

Rozhodnutie KSK považuje za nesprávne

Varujú pred kupovaním hlasov

Ocelník si “požičal” náš obsah

Záznam diskusie

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Diskutovali kandidáti na župana"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.