STV 3 v rožňavskej káblovke

Na septembrovom zasadnutí zastupiteľstva zaznela aj otázka poslanca Alexandra Tureka, ktorý sa pýtal na možnosť zaradenia programu STV 3 do základnej, resp. rozšírenej ponuky káblovej televízie.
V káblovom rozvode KID, a. s. v Rožňave môžete sledovať množstvo televíznych programov, avšak športový monotematický program verejnoprávnej televízie STV 3 je zaradený len v tzv. digitálnom balíku, t. j. v balíku analógovej ponuky sa nenachádza, a to ani v základnom a ani v rozšírenom.
Mestský úrad v Rožňave sa na alternatívy a možnosti zaradenia športového programu STV 3 práve do analógových balíkov opýtal spoločnosť KID, a. s. Poprad. 
Ing. Tibor Orlovský, generálny riaditeľ KID, a.s . Poprad, vo svojom stanovisku uviedol:
„Naša spoločnosť hneď po zahájení vysielania zaradila program STV 3 do svojej programovej ponuky. Program bol dočasne zaradený v základnej programovej ponuke (počas vysielania letnej olympiády) namiesto programu M 2, nakoľko technické možnosti vysielania z hlavnej stanice v meste Rožňava sú obmedzené. Možnosť vysielania nového TV programu je podmienená vyradením už vysielaného programu, čo je pre všetkých káblových operátorov nemalý problém. Pri zahájení digitálneho vysielania v meste Rožňava sme program STV 3 zaradili do prémiového digitálneho balíka a všetci, ktorí majú záujem o jeho sledovanie, si ho môžu vychutnať v digitálnej kvalite.“    
Prehľad aktuálnej programovej ponuky KID, a. s. Poprad v Rožňave nájdete kliknutím sem

Zdroj. Roznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery