Pripomenú si 20 rokov slobody

17_-November-1989-2009117. novembra 2009 si pripomenieme 20. výročie Nežnej revolúcie v Československu. Na mnohých miestach, najmä však v Prahe a v Bratislave, si túto najvýznamnejšiu udalosť novodobých národných dejín pripomenú rôznym spôsobom. Rožňava nebude výnimkou.
Portál Inforoznava.sk , Gemerský mládežnícky spolok, Banícke múzeum Rožňava a Stála konferencia občianskeho inštitútu pripravujú spoločne podujatia na 16. a 17. novembra, ktorého súčasťou bude aj výstava historických relikvií obdobia z pred r. 1989 a fotografií z novembrových dní v našom meste a okolí.
Preto ak máte doma akéľkovek predmety z obdobia komunistického režimu, ako sú busty, vlajky, knihy, diplomy, či iné symboly vtedajšej moci, pomôžete nám ich zapožičaním.
Taktiež vás prosíme o rovnakú pomoc, ak máte fotografie novembrových, resp. ponovembrových dní z nášho mesta a okolia. 
VPN-02Kontakt: Gemerský mládežnícky spolok, Akademika Hronca 9/a, 048 01 Rožňava, tel.: 732 99 35, email: tudo@forumic.sk
 
Foto: Alexander Buzinkay
Na archívnej fotke Vláclav Havel v Rožňave pri svojej poslednej ceste na Slovensko vo funkcii československého prezidenta na jar r. 1992. Prvý zľava vtedajší prvý slobodne zvolený primátor mesta Imrich Ondréšik.
Na fotke dole Václav Havel v pohostinstve v Rakovnici pri ceste zo Štítnika do Rožňavy a pod hradom Krásna Hôrka
VPN 01
Václav Havel 
 
 
 
 
 
    

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery