Primátor Rožňavy P. Burdiga poplatku za rozvoj naklonený nie je

Mestá na Gemeri miestny poplatok za rozvoj v budúcom roku zaviesť neplánujú. Tvrdia, že prípadných investorov nechcú zaťažovať ďalšími poplatkami.

„Čo sa týka môjho názoru som zásadne proti a bol by som veľmi rád, keby to u nás nebolo zavedené, pretože sme zaostalý región. Vítame každú investíciu, ktorá do mesta príde a neviem si predstaviť reakciu investora ktorého by sme zdanili, ja osobne by som sa hanbil. Myslím si, že sa to týka výsostne väčších miest ako Bratislava a okolie alebo možno Košíc,“ uviedol pre TASR primátor Rožňavy Pavol Burdiga (Most-Híd).

Téme poplatku sa podľa jeho slov budú venovať na sedení s poslancami 9. novembra.

Zákon o miestnom poplatku za rozvoj nadobudol účinnosť 1. novembra. Poplatok za rozvoj môže obec dobrovoľne zaviesť vlastným VZN. Pripisujú sa mu tri funkcie – príjmová, rozvojová a protikorupčná.

Príjem z poplatku môžu samosprávy použiť ako kapitálové výdavky v prípade výstavby škôl a škôlok, športovísk, kultúrnych a zdravotníckych zariadení, ale aj na výstavbu dopravnej infraštruktúry, rozširovanie a údržbu verejnej zelene.

Vplyv na výšku poplatku budú mať údaje zo stavebného povolenia, ktoré bolo vydané stavebníkovi. Platiť sa bude jednorazovo, sadzbu si určí obec k 1. januáru kalendárneho roka a pre jednotlivé časti jej územia môže byť rôzna.

Zákon stanovuje minimálnu (10 eur) a maximálnu (35 eur) výšku poplatku za každý, aj začatý m2 podlahovej plochy nadzemnej časti stavby.

Zdroj: TASR, Ilustračné foto: Archív INFOROŽŇAVA, Jaroslav Maliňák

3 Komentáře k "Primátor Rožňavy P. Burdiga poplatku za rozvoj naklonený nie je"

 1. Tak som sa naštval, že som sem začal písať diskusný príspevok. Ten bol stále väčší a väčší a napokon som ho nepostol sem, ale do Trendu, nech to číta celá republika.

  Ďalší legislatívny paškvil: miestne poplatky „za rozvoj“
  Blog eTrend, 08.11.2016
  http://blog.etrend.sk/listy-z-zenevy/dalsi-legislativny-paskvil-miestne-poplatky-za-rozvoj.html

 2. Tak toto je najväčšia volovina za posledných 27 rokov

 3. Skôr jedna z najväčších volovín. Tá banda paviánov s červenými pyskami a červenými zadkami nemá ani paru o tom, ako by mal správne vyzerať legislatívny proces a tak produkujú a produkujú jeden nepodarok za druhým.

  Ľubica Navrátilová je jednou z asi 20 osôb v republike, ktorí vedia po novom vypočítať materský príspevok. Ďalší strašný paškvil. Viac v článku:

  Tehotné ženy nezmätkujte.
  blog Trend, 19.11.2016, Ľubica Navrátilová
  http://blog.etrend.sk/lubica-navratilova/tehotne-zeny-nezmatkujte.html

  Je tam aj diskusia.

Zanechať komentár