Zvierací svet Nyíregyháza

Nyíregyháza – Dôležitým hospodárskym a kultúrnym centrom centrom východného regiónu Maďarska je krajské mesto z roku 1876, Nyíregyháza, ktoré leží v blízkosti troch štátov – Slovenska, Ukrajiny a Rumunska.

Návštevníkom ponúka mnoho zaujímavostí, medzi ktoré patria aj 4 km vzdialené kúpele nazývané Sostó, pomenované po slanom alkalickom jazere, o ktorého existencii sa zmienil aj Anonymus vo svojich letopisoch. Rozprestiera sa na ploche 1,7 hektára a je obklopené krásnym lesom.

Ďalším lákadlom mesta Nyíregyháza je zoologická záhrada, ktorá svojou rozlohou 24 hektárov je najväčšia v Maďarsku. Žije tu 3500 druhov zvierat v obrovských výbehoch a spoločenstvách, ktoré sú pripravené podľa vzoru ich skutočného miesta pôvodu a sú zoskupené podľa kontinentov. ZOO park navštívi ročne asi 300 tisíc návštevníkov. Práve odtiaľ vám prinášame našu malú obrazovú reportáž.

Foto & Video: infoRoznava.sk/Belo Hefler 

*******************************

Možnosť prezentovať sa sériou fotografií na stránkach nášho portálu ponúkame komukoľvek z vás. Posielajte nám ich na redakčný email redakcia@inforoznava.sk v zmenšenej veľkosti pre zverejnenie na internete. Staršie príspevky si môžete pozrieť kliknutím sem

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Zvierací svet Nyíregyháza"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.