Hra, ktorá postaví na nohy aj tých, ktorí sú odkázaní na kolesá

V piatok 18. septembra sa v Športovej hale v Rožňave uskutoční 2. ročníka turnaja tímov v integrovanej boccii. Hlavným organizátorom turnaja je Dom Matice slovenskej v Rožňave.

Ako nás informoval Ondrej Bašták Ďurán, hlavný rozhodca, turnaj organizuje v spolupráci s Mestom Rožňava, ktoré je aj hlavným sponzorom turnaja a firmou BASHTO, ktorá sa špecializuje na komplexný servis v hre boccia.

Boccia je paralympijská disciplína, určená primárne pre ťažko telesne postihnutých hráčov, ktorej integrovaná podoba je vhodná pre všetkých bez rozdielu zdravotného postihnutia. Boccia vychádza z petangu a jej základným princípom je hádzanie loptičiek na cieľ.

Turnaj tímov v integrovanej boccii v Rožňave sa uskutočňuje už druhý rok, pričom v tomto roku sa rozšíril aj o medzinárodnú účasť.

Turnaja sa zúčastní 21 tímov z Rožňavy (Katolícka charita, Červený kríž, DSS Jasanima a Amália, ŠZŠ Zeleného stromu, DSS Subsídium, individuálni hráči), z Dobšinej (ŠZŠ), Prešova (o.z. ZOM Prešov), Michaloviec (DSS Integra), Turia (DSS TAU Turie, Žilina), Dolného Kubína (DSS Dolný Kubín), Ružomberka (DSS Trojlístok) a z Poľska (Prometeus Konopiska).

Tímy pozostávajú z troch hráčov. Sú rozlosované do 7 základných skupín po 3 tímoch, v ktorých hrá každý s každým, do štvrťfinále postupuje 8 tímov, finálové zápasy sa hrajú vyraďovacím systémom.

Turnaj začína o 9-tej hodine a predpokladaný čas ukončenia je 15:00 hod. Mesto Rožňava podporilo turnaj finančnou dotáciou z rozpočtu mesta. Dom Matice slovenskej v spolupráci s BASHTO zabezpečil pre športovú halu nájazdové plošiny pre vozíčkarov, čím sa Športová hala stala plne bezbariérovou. Plošiny zostanú v ŠH natrvalo.

Ilustračné foto: Ondrej Bašták Ďurán

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Hra, ktorá postaví na nohy aj tých, ktorí sú odkázaní na kolesá"

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*