Vodný svet v Tornali na programe zastupiteľstva

vodny_svet.jpgAqua World – Vodný svet by mal byť na programe najbližšieho zasadnutia mestského zastupiteľstva v Tornali. Potvrdil nám to vedúci investičného a finančného odboru mesta Ing. Róbert Mag.
Areál chce v Tornali realizovať britský podnikateľ českého pôvodu Jan Telenský. Ten nedávno získal čestné občianstvo mesta a následne v anglickom Newcastle prevzal World Travel Awards 2007, teda tzv. Oscara v cestovnom ruchu za najekologickejšie stredisko sveta – AquaCity Poprad.
To má vo väčšinovom vlastníctve prostredníctvom spoločnosti Aquapark Poprad Jan Telenský, mesto Poprad má v nej iba 15 % podiel a zrejme na podobnej báze bude postupovať aj v prípade Tornale. Tam však zatiaľ všetko ostáva iba v rovine úvah a štúdií, keďže žiadne dokumenty dosiaľ neboli podpísané.
Zmeniť by sa to malo práve po zasadnutí zastupiteľstva koncom novembra. Už na júnovom zasadnutí poslanci súhlasili s tým, aby primátor a konateľ mestskej spoločnosti CLEAN Tornaľa s. r. o., spravujúcej plážové kúpalisko, rokovali o príprave zmluvy a vytvorení spoločnej s. r. o. s predpokladaným minimálnym 60 % podielom pre skupinu Jana Telenského.
© Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Kalendárovinky: August