Rožňava zdolala tabuľkového suseda z Rudnian

V 23. kole IV. ligy VsFZ (Juh) sa rožňavskí futbalisti stretli s mužstvom z Rudnian, ktoré sa pred zápasom nachádzalo na 12. mieste tabuľky s 25 bodmi a s päťbodovým náskokom pred MFK Rožňava.

MFK Rožňava 3:0 OŠK Rudňany

Zostava MFK Rožňava: Mišina – Breuer, Lippai, Figúr (80. Korfanta), P. Gere, Ďuríček (76. M. Gelda), T. Hajdúk (85. Kúdela), Drobňák, Sappanoš, Kovács, Greško

Góly: 44. a 61. Kovács, 68. Figúr

*V 74. minúte Figúr nepremenil pokutový kop
*Hráči MFK Rožňava nedostali ani jednu žltú kartu

Zápas sa niesol v duchu rozlúčky s Karolom Csobádim, športovým nadšencom a novinárom, ktorý roky dokumentoval dianie v okresnom futbale a po chorobe nás 20. apríla navždy opustil. Česť jeho pamiatke!

Futbalové stretnutie sa nevyvíjalo podľa papierových predpokladov, keďže domáci tím mal od začiatku navrch a Rudňany sa väčšinou len bránili. Na začiatku domáci viackrát pohrozili po akciách z krídel, keď centrovali Hajdúk či Sappanoš, no všetky zakončenia boli veľmi nepresné.

Hernú prevahu MFK premietol do skóre až Filip Kovács v závere prvého polčasu, keď umiestnenou strelou nedal súperovmu brankárovi žiadnu šancu.

Po zmene strán bola hra ešte jednostrannejšia. Rožňava dominovala v strede pola, najmä Lippai, Gere a Greško diktovali tempo hry. Vpredu operovali Figúr a Koács, ktorí obaja rozšírili svoje gólové kontá. Na 2:0 dával v 61. minúte Filip Kovács a päť minút na to aj Jaroslav Figúr. Ten mohol pridať aj ďalší gól, ale v 74. minút netrafil bránu z nariadenej jedenástky.

Tréner Rožňavy Ladislav Dávid vyzdvihol hlavne poctivý tímový výkon.

„Chceli sme sa dnes presadiť vlastnou hrou a vyhrať tento zápas. Som rád, že nám to vyšlo, aj keď tých šancí bolo aj viac a niektoré boli naozaj veľké. Mužstvo dnes ukázalo dobrú hru a chceli by sme v tom pokračovať aj v ďalších stretnutiach,“ povedal Dávid pre infoRoznava.sk.

Za priaznivými výsledkami z posledných týždňov sú najmä zimné posily.

„Určite, pred jarnou časťou sme doplnili káder a momentálne hráme lepšie. Aj príprava bola na veľmi vysokej úrovni. S chlapcami sme si povedali, že na jar môžeme zdolať každého, v každom zápase sa snažím ísť za víťazstvom,““ doplnil Dávid.