Futbalové derby Rožňava versus Žilina

V stredu 10. augusta sa štvrtoligoví rožňavskí futbalisti postavia na domácej pôde proti prvoligistovi MFK Žilina. Zápas sa odohrá v rámci druhého kola Slovnaft cup-u so začiatkom o 17:00 hod.

V tomto ročníku súťaže sa klub MFK Rožňava prebojoval v prvom kole cez MFK Dobšiná s jednoznačným výsledkom 2:5 (0:4). Zápas sa odohral 24. júla v Dobšinej.

Svoje pocity nám pred zápasom opísal útočník MFK Rožňava Filip Kovács – „Pred zápasom sme v dobrej nálade, aj keď nám posledný domáci zápas nevyšiel podľa našich predstáv. Tento zápas je pre nás čerešnička v tejto sezóne a chceme si to užiť. Určite sa na ihrisku pobijeme o prijateľný výsledok. Žilina je veľký favorit, dokazuje to vo Fortuna lige, kde zatiaľ vedie tabuľku a to určite nie je náhoda. Za celú kabínu by som rád pozval všetkých futbalových fanúšikov, aby si prišli vychutnať tento prestížny zápas a fandili nám až do konca.“

 

Štatistika prvého zápasu s Dobšinou:

Góly: 87. M. Martinko – 10. vl Z. Breuer, 23.,44. pen,56. F. Kovács, 28. Á. Lippai, 85. J. Figúr

MFK Dobšiná: Breuer – Martinko, Hutník, Barnák, Gallo, Majerčák, Revay, Rochl (71. Poliak), Putnocký, Dudra (77. Hutník), Strelka (46. Gotthardt)

MFK Rožňava: Mišina – Ďuríček, Gere, Breuer, Róth (79. Kudela), Strelka, Gere, Drobňák (54. Husár), Lippai, Kovács (85. Sappanoš), Figúr

Rozhodovali: Béreš – Drenko, Gonos, Divákov: 350

Rudolf ŠTOBER

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Futbalové derby Rožňava versus Žilina"

Zanechať komentár