Cesta do Ríma po stopách sv. Františka a sv. Kláry s profesorom Leščinským

V polovičke októbra pripravuje cestovná kancelária VIVER TOUR z Humenného zaujímavý výlet do Ríma, na ktorom bude účastníkov sprevádzať profesor Jozef Leščinský. V 80. rokoch začínal ako kaplán v Rožňave, neskôr študoval teológiu niekoľko rokov aj v Ríme.

Zájazd sa uskutoční od 16. do 21. októbra vo Svätom roku milosrdenstva po stopách sv. Františka a sv. Kláry.

V cene autobusového zájazdu 295 eur je zahrnutá doprava, 3-krát ubytovanie s polpenziou v hoteli v blízkosti Ríma (každá izba má vlastnú sprchu a WC), sprievodca a kňaz. Cena nezahŕňa vstupné do múzeí a bazilík.

Kupola Baziliky sv. Petra výťahom stojí 7 eur, schodmi 6 eur, Koloseum 12 eur, Vatikánske múzeá 15 eur, atď. Cestovný lístok na 100 minút dopravy metrom stojí cca 1,5 eura.

Program zájazdu:

1. deň: odchod zo Slovenska do Talianska
2. deň: príchod do Assisi, prehliadka baziliky sv. Františka, rodného domu sv. Františka, baziliky sv. Kláry, baziliky Panny Márie Anjelskej s Porciunkulovou bazilikou. Príchod do Ríma, ubytovanie. Prehliadka baziliky sv. Pavla za hradbami. Nocľah.
3. deň: Rím, po raňajkách účasť na audiencii u sv. Otca, prehliadka baziliky sv. Petra, prechod Sv. bránou, Anjelský hrad. Nocľah.
4. deň: Rím, po raňajkách prehliadka baziliky Santa Maria Maggiore, Latheránskej baziliky (matka chrámov), Svätých schodov, baziliky sv. Klementa, Koloseum, Forrum Romanum, pamätník Viktora Emanuela, Ústa pravdy. Nocľah.
5. deň: Rím, po raňajkách prehliadka pamiatok: Španielske schody, Fontána di Trevi, Pantheon. V popoludňajších hodinách návšteva Slovenského ústavu sv. Cyrila a Metoda. Nočná jazda autobusom na Slovensko
6. deň: príchod na Slovensko

Zmena programu vyhradená!

Kontakt: VIVER TOUR, s.r.o., Starinská 2209/95, 066 01 Humenné, www.viver.sk
Nahlasovanie: 0918 687 416, 0905 470 210, vivertour@gmail.com, vivertour@centrum.sk

PR článok je komerčnou službou, objednávky prijímame na adrese reklama@inforoznava.sk

3 Komentáře k "Cesta do Ríma po stopách sv. Františka a sv. Kláry s profesorom Leščinským"

  1. Tak, tak, a choďte sa pozrieť aj do Santa Maria Maggiore. Ochkajte pod nádherným zlatým stropom a modlite sa k láske k blížnemu. Lebo to zlato darovala španielska princezná Izabela Kastíslka ako šestinu zlata, ktoré doviezol Kolumbus z „Nového sveta“. Hádajte, ako k nemu prišli. A pápež mal tie neskutočné obete indiánov za toto zlato odpustiť hriechy. Nuž toto je katolícka morálka! Choďte a ochkajte!

    • Ja tú návštevu baziliky Santa Maria Maggiore veľmi doporučujem. Je to krásna stavba s nádhernou výzdobou. Imperiálny štýl akoby adaptovaný ešte z Rímskej ríše, kúsky interiéru ešte zo 4. storočia, barokové kupoly a renesančný zovňajšok. Samozrejme, že zlato je kradnuté, a zaobchádzanie s domorodými Indiánmi je jednou z temných stránok histórie ľudskej civilizácie i katolíckej cirkvi. Dodnes platí 11. prikázanie „katolík, miluj prachy“ a pre mnohých je tým najdôležitejším. Ale ak by sme to brali takto, potom nemôžme obdivovať ani hrad Krásna Hôrka, a Rožňavu by bolo treba celú zrovnať so zemou. Ja sa uspokojím s tým, že nechodím do ťuťkových podnikov.

      V Ríme sa kradne dodnes. Keď som šiel od Kolosea hore k stanici Termini po ulici via Cavour, neďaleko baziliky San Pietro som si sadol do pizzerie. Bolo mi divné, že sa vypytujú odkiaľ som, a potom sa dosť krútili, keď som pýtal jedálny lístok, lebo chceli, aby som si objednal len tak z luftu. Pochopil som pri platení – chceli dvojnásobnú cenu. Namiesto 15 eur, čo by bolo primerané za pizzu, trochu vína a zákusok, chceli 30. Hovorím si, nebudem sa s nimi naťahovať, sú tu doma, ktovie ako to majú ošetrené s policajtmi, možno sa delia o lup, a určite ich chráni nejaký miestny Zolo Gallo. Zaplatil som a šiel preč. Do Ríma som šiel kvôli iným veciam, ako sa naťahovať s mafiou. Tak ako som do Rožňavy chodil kvôli iným veciam, ako sa naťahovať s mafiou.

  2. Pozdravujem a povzbudzujem všetkých, ktorí ešte váhajú. Sprievodca, ktorého ponúkate je jeden úžasný človek, vzdelaný, inteligentný, múdry a naviac zábavný. Nuda nebude ani chvíľu a vidieť a zažiť RÍM je niečo nádherné. S pánom profesorom som jeden zájazd absolvovala pred 20-timi rokmi, takže hovorím z vlastnej skúsenosti. Nikdy neoľutujete chvíle strávené v spoločnosti tohto človeka a dostanete sa vďaka jeho kontaktom aj tam, kde by ste sa len tak sami nedostali. Nám slúžil sv. omšu v katakombách, je to zážitok.

Zanechať komentár