Potomkovia Andrássyovcov navštívili domov svojich predkov

Minulý týždeň v stredu navštívili kaštieľ v Betliari a hrad Krásna Hôrka potomkovia slávneho uhorského grófskeho rodu Andrássyovcov z vetvy po Aladárovi.
Informuje o tom SNM Múzeum Betliar na svojej stránke na sociálnej sieti Facebook.
„Bolo nám nesmiernou cťou stretnúť sa s Ilonou Andrassy (nar. 1965), Pepi Berényi (dcéra gr. Ilony Andrássy), so sestrami Kati, Julia, Gabriella, Monika Zilahi-Balogh (dcéry gr. Gabrielly Andrássy), sestrami Marie Antoinette a Nicola Mifsud (dcéry gr. Marietty Andrássy) a s Joy Olgyay (dcéra gr. Erzsébet Andrássy), ktorá toto stretnutie zorganizovala,“ uvádza sa v stručnej správe.
„O tejto návšteve sme sa v múzeu dozvedeli popoludní deň pred ich príchodom. Nevedeli sme, aký presne majú dámy program a koľko času a či budú mať chuť s nami komunikovať,“ vysvetľuje múzeum, prečo nič vopred neoznamovali.

„Dámy však boli mimoriadne príjemné, nadšené z prijatia a dojaté tým, čo u nás zažili. Dohodli sme sa, že na rok zorganizujeme väčšie stretnutie a vtedy bude mať možnosť aj verejnosť spoznať týchto fantastických ľudí,“ uvádza SNM Múzeum Betliar
Múzeum pripravuje na budúcu sezónu originálny suvenír – rodokmeň Andrássyovcov aj so všetkými žijúcimi potomkami. Medzi nimi budú aj dámy, ktoré navštívili kaštieľ a hrad.
Foto: SNM Betliar / Vlado Eliáš

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Bude mať Rožňava ulicu Jaskyniarov?