Polyfunkčné ihrisko sprevádzkovali aj saleziáni

obrazok2.pngPred niekoľkými dňami slávnostne otvorili mini ihrisko pri Základnej škole na ulici Pionierov, ktoré pomenovali po Jurajovi Szöllösovi. Stalo sa tak s veľkou pompou za prítomnosti predsedu parlamentu, písali sme o tom tu. Svoje polyfunkčné ihrisko medzitým sprevádzkovali aj rožňavskí saleziáni.
obrazok3.png„Ide o polyfunkčné ihrisko, určené na futbal a hokejbal, s možnosťou hrania tenisu a výhľadovo po dostavaní košov aj basketbalu. Z ekonomických aj praktických dôvodov sme sa rozhodli pre povrch z obaľovanej asfaltovej drte,“ spresňuje pre Inforoznava.sk Pavol Piatrov a dodáva: „Ideálny by bol brúsený betón, ale na to sme nemali. Gumený tartan by bol lepší pre futbal, ale nevhodný pre hokejbal. Asfalt je kompromis. Veríme, že dobrý.“ 
obrazok4.pngAsfaltérske práce im zabezpečili Inžinierske stavby Košice v spolupráci s obaľovačkou v Čoltove. Sumou 120 tisíc korún na rekonštrukciu prispela Nadácia Pontis, ostatné náklady hradili z príjmov 2 % z dane. Na ukotvenie gumených mantinelov, ktoré im dodali košickí saleziáni, využili staré stožiare z lámp verejného osvetlenia.
obrazok5.pngVäčšina prác sa vykonávala v rámci dobrovoľníckej práce, do ktorej bola zapojená aj miestna komunita mladých a rodičov a samozrejme bez nároku na honorár. Úplné ukončenie úprav okolia ihriska bude spolu s výrobou príslušenstva (lavičky, tribúna, atď.) náplňou ďalšej etapy rekonštrukčných prác.
obrazok1.pngCieľom projektu bolo získať funkčné a bezpečné viacúčelové ihrisko, dostupné pre široké vrstvy detí a mládeže, ktoré pomôže u nich vzbudiť záujem o šport a zmysluplné trávenie voľného času. Napriek tomu, že pred mesiacom ešte neboli ukončené všetky práce na úprave okolia a technických detailoch mantinelov, už sa na ňom odohrali dva turnaje. Okamžite teda začalo plniť účel, pre ktorý bolo stavané.
obrazok6.pngIhrisko je otvorené denne okrem pondelka v čase od 13.30 do 17.00 hod., počas sobôt a nedelí od 15.00 do 17.00 hod. V utorky a štvrtky sa hráva aj večer od 19.00 do 21.00 hod. Počas sobôt a iných dní, keď nie je školské vyučovanie, sa na ihrisku konajú rôzne turnaje.
obrazok7.png„Okrem bežnej hry je ihrisko využívané aj na tréningovú činnosť. Hoci u nás oficiálne nepracuje žiadny futbalový ani hokejbalový klub, chlapci, ktorí k nám denne prichádzajú v rámci trávenia svojho voľného času, radi trénujú a hrajú oba tieto športy. Plánujeme rozbehnúť hokejbalovú ligu,“ dodáva na záver Pavel Piatrov.
obrazok8.png
© Inforoznava.sk  Foto: Pavol Piatrov, sdb

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Kalendárovinky - Jún