Zabavte sa históriou Gemera a vyrazte si medailu

Dvadsiateho mája sa môžu Rožňavčania preniesť do časoch minulých a spoznávať históriu Gemera. O deviatej hodine sa pre nich otvoria brány areálu  Baníckeho múzea v Rožňave, kde sa uskutoční už druhý ročník Andrássyho dňa.

Podujatie sa koná pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja Zdenka Trebuľu (SMER-SD) a v spolupráci so Združením Slovenskej železnej cesty a Združením baníckych spolkov a cechov Slovenska.

Podujatie, ktoré Banícke múzeum v Rožňave pripravuje v rámci 12. ročníka Nocí múzeí a galérii, prináša pre návštevníkov zaujímavý program vrátane sprístupnenia Historickej expozície – prezentačného múzejného depozitára a prezentáciu významných exponátov zo zbierok múzea súvisiacich s rodinou Andrássyovcov.

Program ďalej zahŕňa banícky sprievod v dobovom oblečení, ukážky umeleckého kováčstva, banskej osvetľovacej a meracej techniky, razenie medailí či prezentáciu dobových účesov zo začiatku 20. storočia.

Pre deti, ale aj dospelých, sú okrem náučných prednášok pripravené tvorivé dielne, zamerané na rod Andrássyovcov a železnú cestu. Slávnostnú atmosféru umocní počas celého dňa banícka dychovka z Dobšinej.

Neskôr, v podvečerných hodinách, sa o dobrú náladu postará ľudová hudba Maroša Rusňáka z Rožňavy.

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Zabavte sa históriou Gemera a vyrazte si medailu"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.