Teológia tela pre tínedžerov

Bez názvuVydavateľstvo Don Bosco prináša v týchto dňoch knihu Teológia jeho/jej tela, ktorá je určená najmä tínedžerom, ale aj ich rodičom, učiteľom, animátorom, kňazom, katechétom, jednoducho všetkým, ktorí chcú mladým porozumieť a ktorí chcú s nimi diskutovať na takú intímnu tému akou je sexualita.

Autor knihy Jason Evert spolu so svojou manželkou Crystalinou patria medzi známych propagátorov teológie tela a medzi mladými na celom svete si zaslúžili rešpekt a uznanie. Slovenská mládež sa o tom mohla presvedčiť aj na Svetových dňoch mládeže v Madride v roku 2011, kde obaja manželia vystúpili za obrovského aplauzu mladých z celého sveta.

„Vydavateľstvo Don Bosco sa tak snaží priniesť zrozumiteľným jazykom tému, ktorou sa v 129 príhovoroch rozhodol Ján Pavol II. predstaviť krásu Božieho plánu ľudskej lásky – teda aj sexuálnej – a radosti z nej. Je to téma, s ktorou sú mladí denne konfrontovaní a v tomto im chcú saleziáni aj prostredníctvom tejto knihy pomôcť,“ hovorí riaditeľ vydavateľstva Ján Miško.

Ján Pavol II. tento nový pohľad na sexualitu, lásku a ľudskú osobu nazval teológiou tela. V predhovore knihy sa čitateľom prihovára aj Christopher West: „Samotné príhovory Svätého Otca pôsobia akademicky a potrebujú byť akoby rozlúsknuté, aby boli prístupné a užitočné pre mladého čitateľa. Uvedomujeme si, že len prekladanie teológie tela do zrozumiteľného jazyka nestačí. Rôzne témy z príhovorov Jána Pavla II. je potrebné vniesť do konkrétnych situácií našich životov. A to sa práve darí Jasonovi Evertovi nielen v tejto knihe.“

„Aj nám vo vydavateľstve Don Bosco záleží na tom, aby mladí, zvlášť v tejto dobe, kedy sú základné princípy ľudskej sexuality relativizované, spoznali pravé hodnoty, ktoré do nás vštepil milujúci Boh,“ vysvetľuje Ján Miško.

Kniha Teológia jeho/jej tela vyjde v najbližších dňoch aj ako e-kniha. Viac informácií a ukážku z knihy nájdete kliknutím sem

O knihe informoval hovorca Saleziánov don Bosca na Slovensku Peter Novák.

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Teológia tela pre tínedžerov"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.