Restaurant Day v Dobšinej

Už túto sobotu 17. mája sa uskutoční aj na Slovensku Restaurant Day, v rámci ktorého možno navštíviť zaujímavé jednodňové reštaurácie a ochutnať originálne recepty. Do Restaurant Day sa zapája aj DobraKrajina.sk a s ňou 9 organizácií, ktoré menia Slovensko k lepšiemu. Prvý raz sa podujatie uskutoční aj v Dobšinej – v centre Detstvo deťom, ktoré založili učiteľky po tom, čo napísali emotívny list ministrovi školstva.

Informovala nás o tom Petra Nagyová z Nadácie Pontis.

„Učiteľky sa v centre dobrovoľne stretávajú s matkami a deťmi dvakrát do týždňa, kde ich učia novým zručnostiam. Dobšinčania a ľudia z okolia sa teraz budú môcť presvedčiť, ako centrum funguje a ochutnať zaujímavé šaláty a tradičný dobšinský koláč Grulikuchen,“ uviedla.

Myšlienka Restaurant Day vznikla vo fínskych Helsinkách v roku 2011 a odvtedy sa koná v 30 krajinách na celom svete. Okrem Dobšinej sa uskutoční aj v iných mestách. V rámci Dobrej krajiny sa na trhovisku na Žilinskej ulici v Bratislave budú ponúkať exotické jedlá, ktoré pripravia cudzinci. Takisto je v pláne grilovačka vo fúriku, bylinkové menu v Pisztoryho paláci (Pisztory bol známy bratislavský lekárnik a bylinkár), alebo v reštaurácii v mobilnej záhrade na Sasinkovej ulici v Bratislave.

Prvotným cieľom Restaurant Day nie je zarobiť. Reštaurácie fungujú na báze dobrovoľného príspevku Zaplať, koľko chceš. V prípade neziskoviek ľudia budú môcť ochutnať niektoré z ich špecialít a zároveň podporiť ich aktivity, ktorými menia veci na Slovensku k lepšiemu.

„Cieľom je, aby sa dostal do zaujímavých lokalít a ponúkol netradičné a originálne recepty ľuďom, ktorí sa radi spoznávajú a cítia dobre v komunite. Môžu sa cez neho realizovať vášniví kuchári, pekári i gurmáni,“ vysvetlila ďalej. Ako dodala, možností majú veľa – od tradičných lokálnych jedál, na ktoré často zabúdame, cez stálice našej kuchyne vybrúsené do dokonalosti, až po excentrické ochutnávky netradičných jedál z originálnych prísad.

V Dobšinej môžete v sobotu navštíviť rodičovské centrum Detstvo deťom na Zimnej 251 v čase od 11-tej do 17-tej hodny.

Nadácia Pontis je jednou z najväčších nadácií na Slovensku. Spravuje darcovský portál DobraKrajina.sk, ktorý spája 50 dôveryhodných neziskoviek a tisíce ochotných ľudí, ktorí podporujú zmeny okolo nás k lepšiemu. Podporou ktorejkoľvek neziskovej organizácie pomáhajú ľuďom bez domova, ochranárom prírody, deťom a mladým, aby mohli svoj čas tráviť zmysluplne, rodinám v núdzi či bojujú za transparentnosť a proti korupcii v našej krajine.

Ilustračné foto: Nadácia Pontis

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Restaurant Day v Dobšinej"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.