Pripravili 1. ročník Štítnických hradných hier

Obec Štítnik a Občianske združenie Concordia pozývajú na 1. ročník Štítnických hradných hier. Pre návštevníkov nadšenci pripravili bohatý program.

Na podujatie akciu sa môžete priviesť aj historickým vláčikom, ktorý vyrazí z Košíc. Program vláčika, ktorý pokračuje až do Slavošoviec, nájdete tu: http://www.detskazeleznica.sk/–6-58-retro-vlakom-na-stitnicke-hradne-hry.

Štítnické hradné hry začínajú v sobotu 13. augusta o 10-tej hodine otvorením programu na pódiu v areáli vodného hradu, ktorý nájdete v exteriéroch bývalého poľnohospodárskeho učilišťa.

V programe sú pripravené vystúpenia šermiarskych skupín, folkloristov, historickej hudby a ďalších. Pripravená je aj lukostreľba, prehliadka veteránov, tvorivé dielne, tombola a iné sprievodné akcie.

Organizátori nezabudli ani na deti, pre ktoré je pripravený kopec zábavy v historickom stane.

Večer program uzavrie zábava pri koncerte skupiny Betliarske vidly.

Organizátori všetkých srdečne pozývajú a tešia sa na vašu návštevu. Prvé Štítnické hradné hry sa uskutočnia ako akcia, ktorá je súčasťou plánu obce Štítnik a aktivistov z obce na obnovu a rozvoj národnej kultúrnej pamiatky Vodný hrad v Štítniku.

Zdroj a foto: Hradstitnik.sk

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Pripravili 1. ročník Štítnických hradných hier"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.