Pink Floyd Show rožňavskej formácie Stevie Heart & Friends je v programe 36. Kežmarskej hudobnej jesene

Po úspešnom koncerte v Rožňave mladí muzikanti zoskupenia Stevie Heart & Friends pod vedením Štefana Emödiho predvedú program Pink Floyd Show v Kežmarku. V piatok 13. októbra vystúpia v rámci festivalu 36. Kežmarská hudobná jeseň.

Po prvýkrát je v programe zaradená moderná hudba a v roku 50 výročia prvého albumu Pink Floyd „The Piper at the Gates of Dawn“ padla voľba organizátorov práve na týchto ambicióznych hudobníkov. V čase ich najväčšej slávy ešte nežili, alebo boli nanajvýš deťmi, hudbu britskej legendy napriek tomu veľmi dobre poznajú.

Práve to bolo zámerom autora a producenta programu Bela Heflera. „Hrajú to viac než výborne a teší mňa, že dostali priestor práve oni, hoci aj na Slovensku sú kapely, ktoré hrajú repertoár Pink Floyd už niekoľko rokov, no ani jedna s týmto vekovým priemerom a, dovolím si tvrdiť, v tejto kvalite.“  

Frontman kapely Štefan Emödi – Stevie Heart (27 r., spev, klávesy) má za sebou vlastné CD „Simple Life“. Viktor Kožár (34 r., gitary), lekár z Košíc, je veľkým fanúšikom Pink Floyd, čo potvrdzuje nielen typovo identickou gitarou s tou Gilmourovou.

Ďalším „gitarovým“ členom zoskupenia je Marko Hundža (24 r., spev, gitary), hrajúci v kapelách Prevrat a Renaissense – s nimi absolvoval pred dvomi rokmi koncert na pódiu najväčšieho svetového heavymetalového festivalu v nemeckom Wackene.

Stredoškolský učiteľ Roman Jakobej (27 r., spev, basová a bezpražcová basová gitara), predtým hrávajúci v rôznych zoskupeniach v Košiciach, svoj autorský CD debut práve pripravuje. Spevácky quartet dopĺňa Karmen Pál-Baláž (19 r., spev a klávesy), ktorá svojim osobitým hlasom práve zažiarila v maďarskej verzii programu X- Factor.

Nikola Bankov (saxofón) z Humenného, študujúci na košickom konzervatóriu, doplní kapelu v premiére. Vystrieda Miloša Kostara, ktorý začal štúdium džezovej hudby v rakúskom Grazi.

O dokonalú rytmiku sa postarajú Jakub Vondra (25 r., bicie), t. č. žijúci v Prahe a Jaroslav Ulbrik (24 r., perkusie), bubeník v spomínanej kapele Prevrat, ktorý na koncerty prichádza z Nemecka.

Koncert, ktorý začne o 19. hodine vo Veľkej sále MsKS  Kežmarok (Starý trh 46), je obohatený o video projekcie, vytvorené známym slovenským režisérom Vladimírom Balkom (Pokoj v duši, atď.).

Zaznie celkom 15 skladieb, známych nielen pre skalných fanúšikov svetovej hudobnej legendy.

Predpredaj vstupeniek: MsKS Kežmarok (tel. 052/452 21 65)

Reportáž, recenzia : Mladí rožňavskí hudobníci zahrali piesne Pink Floyd, zaplnená sála im tlieskala postojačky

Booking: +421 911 447 528, o.z.alenka@upcmail.sk

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Pink Floyd Show rožňavskej formácie Stevie Heart & Friends je v programe 36. Kežmarskej hudobnej jesene"

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*