Na festivale Gemerská podkovička vystúpilo sedem folklórnych súborov

Výsledky svojej umeleckej činnosti predviedli v piatok 14. októbra detské folklórne súbory (DFS) z regiónov Gemer a Malohont na festivale Gemerská podkovička v Revúcej. Ako TASR informovala riaditeľka Gemersko-malohontského osvetového strediska Darina Kišáková, v hlavnom večernom programe sa predstavilo spolu sedem DFS.

„Diváci videli súbory Lieskovček a Podkovička z Rimavskej Soboty, Zorničku a Mladosť z Klenovca, ako aj Zrkadielko z Hnúšte, Čížiček z Tisovca a Lykovček z Revúcej,“ konkretizovala riaditeľka.

Program festivalu sa však podľa jej slov začal už predpoludním folklórnymi dielňami pre žiakov revúckych škôl a pokračoval pietnou spomienkou na Evu Skalskú. „Náš festival, ktorého tradícia sa začala v roku 2009, je venovaný práve tejto významnej postave folklórneho života v regióne Gemer-Malohont, ktorá bola dlhoročnou vedúcou DFS Lykovček,“ priblížila Kišáková.

Doplnila, že súčasťou projektu Gemerská podkovička je aj školenie pre vedúcich, choreografov a členov folklórnych kolektívov, ako aj pedagógov i záujemcov o folklór, ktoré sa uskutoční koncom novembra.

Hlavným organizátorom festivalu je Gemersko-malohontské osvetové stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja. Gemerskú podkovičku i jej sprievodné podujatia podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Zdroj: TASR

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Na festivale Gemerská podkovička vystúpilo sedem folklórnych súborov"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.