Múzeum zimných športov v Tatranskej Lomnici

Nielen v zimnom čase sa oplatí navštíviť múzeum zimných športov SKI MUSEUM v Tatranskej Lomnici. Otvorené je od 13. mája 2013, jeho „krstným otcom“ je Adam Žampa, slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní.

Súkromné múzeum vzniklo na základe myšlienky zberateľa a nadšenca lyžovania Vladimíra Hubáča, majiteľa múzea. V jeho priestoroch nájdete prierez históriou zimných športov, ktoré vznikali v Tatrách v časovom období od vzniku osád až po rok 1945.

V expozíciách sú snežnice, lyže, boby, sane a ďalšie športy. Zaujímavosťou je napr. prevádzkovanie curlingu v Tatrách. Všetky expozície sú obohatené popiskami v slovenskom a anglickom jazyku.

Návštevníkov zaujme aj premietanie dobových filmových záznamov. Nájdete tu aj informáciu o projekte I. umelej bobovej dráhy v Tatranskej Lomnici, ktorá bola postavená už v roku 1909 v dĺže 3,4 km.

Múzeum sídli v centre Tatranskej Lomnice a je priamo prístupné z hlavnej cesty. Otvorené je denne od 9-tej do 18-tej hodiny. Má vlastné parkovisko pre návštevníkov.

Cena vstupného pre dospelú osobu je 2,5 eura, pre deti 1,5 eura. Pre skupiny, rodiny a seniorov sú poskytované zľavy. Viac informácii získate na tel. čísle +421 905 592 858, alebo na e-mailovej adrese: info@skimuseum.eu

Foto: infoRoznava.sk / Rudolf Štober

SM-1 SM-13 SM-12

SM-9SM-12 SM-3 SM-6

SM-10 SM-5

SM-11 SM-8 SM-7

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Múzeum zimných športov v Tatranskej Lomnici"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.