V znamení Malého princa

19.07.expanzia.1Od 15. do 19. júla mladí animátori Domky a Saleziáni už po šiestykrát zorganizovali denný externý prímestský tábor „Expanzia“ na rožňavskom sídlisku Juh (v areáli pri Šugári).

Programu, ktorý sa niesol v znamení Exupéryho Malého princa, sa zúčastnilo približne 15 animátorov a 50 detí.

„Po dni plnom hier a zábavy bola ponuka stíšiť sa a osláviť Boha počas svätej omše v Inkubátore,“ uviedli za organizátorov Helena Krivčíková a Mariana Michalková.

Tábor odštartoval zoznamovačkou a tradičnými pohybovými aktivitami, z ktorých si najviac sympatií znova získalo „Kráľovstvo“. Počas ďalšieho dňa si účastníci mohli zmerať sily na stanovištiach ako Sumo/Kohútie zápasy, „Smiechoty“, v skladaní zápaliek do škatuľky a mnohých iných.

Na tretí deň tábora si animátori pripravili celodenný výlet do Krásnohorskej Dlhej Lúky, kde ich priviedli indície. Po namáhavej turistike všetkých čakalo pohostenie – guláš a zmrzlinové prekvapenie od majiteľa cukrárne Piroška, Ladislava Červenáka.

Ako každý rok, počas slnečného týždňa nemohli chýbať ani vodné hry spolu s tvorivými dielňami. Prívrženci kreativity si mohli vyrobiť prívesok z FIMO hmoty, naučiť sa techniku vypaľovania do dreva či pozapájať elektrické obvody. Na svoje si prišli aj hudobníci, ktorí sa mohli venovať gitare a bicím.

Záverečný deň sa niesol v schopnosti pozerať sa. Pozerať sa nie očami, ale srdcom. Tento deň neskôr okrem hier a súťaží obohatil aj kvíz.

V tomto roku bola Expanzia 2013 realizovaná aj vďaka podpore Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a teplárenskej spoločnosti STEFE SK, a.s.

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "V znamení Malého princa"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.