Cez víkend bude už 58. ročník gombaseckých slávností

Počas nadchádzajúceho víkendu 9. a 10. júla sa v Rožňave a Gombaseku uskutoční už 58. ročník Gombaseckých kultúrnych slávností. Podujatie pripravili mesto Rožňava a Oblastný výbor Csemadoku. V sobotu popoludní sa uskutoční konferencia a vystúpi Mákvirág – folklórny súbor z Krásnohorskej Dlhej Lúky.

V nedeľu popoludní v Gombaseku vystúpia spevácke súbory z piatich dedín okresu Rožňava – z Krásnohorského Podhradia, Lipovníka, Krásnohorskej Dlhej Lúky, Jovíc a Brzotína, a tiež Folklórna skupina Rozmaring zo Sene. Večer v programe Átjárások – Prelínania sa účastníkom predstaví folklórny súbor Szóttes, ako hostia budú účinkovať: Kapela Esszencia – Csík János, Lakatos Róbert a priatelia, Papadimitriu Athina, Derzsi Gyórgy, Vadkerti Imre. Podujatie vyvrcholí vystúpením maďarskej skupiny Ismeros arcok.

Návštevníci môžu zájsť na ochutnávku do Gemerskej uličky a občerstviť sa tradičnými gemerskými jedlami pripravenými ženami z okolitých obcí. Chýbať nebude ani ulička s bohatou ponukou tovaru ľudových remeselníkov.

Zdroj: SITA Ilustračné foto: Slovakia Travel

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Cez víkend bude už 58. ročník gombaseckých slávností"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.