Väzňa na úteku polícia už zadržala a obvinila

Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote obvinil 21-ročného Igora H. z Rimavskej Soboty (t. č. vo výkone trestu odňatia slobody) z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Obvinený muž bol včera (8.11.) na vyšetrení v diagnostickom centre v Rimavskej Sobote. Po vyšetrení bol umiestnený na zadné sedadlo služobného motorového vozidla ÚVTOS Želiezovce. Počkal, pokiaľ si sprevádzajúci strážnik sadol za volant a keď naštartoval motorové vozidlo, otvoril zadné dvere a so slovami „už sa nevrátim“, z vozidla vystúpil a krátko po 10.00 hodine unikol po ulici Dobšinského v Rimavskej Sobote a stratil sa medzi bytovými domami.

Následne nasadol do osobného motorového vozidla Audi A4 a pokračoval v úteku. O 10.47 hodine volala na linku tiesňového volania občianka, ktorá oznámila pohyb podozrivej osoby, o ktorej mala vedomosť, že by sa mala nachádzať vo výkone trestu.

„Je na škodu veci, že útek väzňa nebol ihneď oznámený z ústavu na výkon trestu odňatia slobody, ale občiankou na linku 158. Obvinený tak získal časový náskok, ktorý sťažoval jeho zadržanie,“ uviedla Andrea Petrovičová, banskobystrická krajská policajná hovorkyňa.

Bezprostredne po prijatí oznámenia bolo vyhlásené pátranie po unikajúcom väzňovi. Podozrivé vozidlo bolo spozorované hliadkou Obvodného oddelenia Policajného zboru v Rimavskej Seči, ktorá ho začala prenasledovať.  Napriek výzvam na zastavenie muž pokračoval v bezohľadnej jazde a unikol až na územie Maďarska, do mesta Ózd.

V súvislosti s útekom väzňa polícia v Rimavskej Sobote okamžite prijala potrebné opatrenia. Preverovala všetky informácie a vykonávala riadne pátranie po osobe. Vo večerných hodinách bol prenasledovaný muž zadržaný v Maďarsku, v meste Ózd. Následne bol súdom vydaný európsky zatýkací rozkaz na jeho zadržanie.

Igor H. bude vydaný na územie Slovenskej republiky v zmysle platných dohôd medzi Maďarskom a Slovenskou republikou. Za takýto prečin hrozí trest odňatia slobody na 1 rok až 5 rokov.

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica

1 Komentář k "Väzňa na úteku polícia už zadržala a obvinila"

 1. Pri marení výkonu úradného rozhodnutia je trestná sadzba nula až dva roky, len pri úteku z väzby je to 1 až 5 rokov.

  Zoro Török bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin marenia výkonu úradného rozhodnutia k pokute, ktorú okamžite zaplatil a tým sa jeho odsúdenie zahladilo. Problém je, že on by nemal páchať úmyselné trestné činy vôbec.

  Toto nie je „nevinná“ zlomyseľná špinavosť, ako udanie firmy na živnostenský úrad, že nemá licenciu na voľnú činnosť, ktorú vykonáva. V rámci svojho ťaženia proti mojim firmám bolo urobené udanie, že vraj firma nemá v činnosti fotoslužbu. Doplniť fotografické služby do živnostenského listu zabralo dva dni papierovania a šlo sa ďalej. Ale úmyselný trestný čin je teoreticky dôvodom, aby páchateľ už nemohol ďalej vykonávať právnickú profesiu. Teoreticky, lebo na Zlodejsku po zlodejsky je všetko inak…

  Zaujímavé je, že v archíve Okresného súdu v Rožňave na internete sa mi rozsudok nepodarilo nájsť. Môže to znamenať, že ten informatizovaný archív je nanič, alebo aj to, že bol dokument z archívu odstránený. Ladislav Törok starší, ten colník, svojho času ukradol listiny z archívu privatizačnej komisie na Okresnom súde v Spišskej Novej Vsi, čo nikdy nebolo vyšetrené…

  Okradol Vás tento výkuk, oklamal? Píšte do advokátskej komory. Tu sú ďalšie slávne skutky:

  http://www.inforoznava.sk/infoservis/poslanecka-vacsina-opatovne-zvolila-balazovu-za-hlavnu-kontrolorku-mesta

  Ja tam vidím vyhrážanie sa vraždou a schvaľovanie trestného činu. Všetci vieme, kto je Zoro a Rasťo. Ladislav Török, colník, pašerák, mal dvoch synov, Ladislava a Rastislava. Ide o jasnú narážku na tento článok:
  https://www.inforoznava.sk/infoservis/borisa-nemcova-si-v-utorok-uctia-aj-v-roznave

  Ďalším trestným činom je ohováranie. Vraj som okradol mesto: „kedže si s bratom podal nezmyselné odvolanie ale to si len naťahoval čas aby si mohol pekne previesť svoju spoločnosť, ako taký potkan cez 9 dalších spoločností niekam na nejakú schránkovú firmu a zabrániť tak Mestu Rožňava dostať sa k svojim peniazom ktoré im spolu s bratom dlžíš!!!“
  A tiež „Bol si veľmi rýchli Kanalka dole klobúk ako toto vysvetlíš že si spolu s bratom ukrátil mesto o istinu 5000,eur úrok z omeškania cca daľších 2000“
  Mafiánske povýšenecké tykanie, lži a aproximácie, ohováranie, nactiutŕhanie a krivé obvinenie. Ako nakladám s mojím majetkom je moja vec. Čo sa s firmou stalo po jej predaji, to už nemám ako ovplyvniť. Ale páchateľ by to mal vedieť. Vraj advokát. Verejne spácha trestný čin…
  http://www.inforoznava.sk/infoservis/miladu-horakovu-vinil-aj-prokurator-narodeny-v-roznave

  Akosi to všetko vybuchuje… Verejná mafiánska pomsta je brutálny verejne spáchaný zločin, kde je páchateľ všeobecne známy, no všetci sa boja čo i len cuknúť. Tuná Zoro ukázal taký intelektuálny a odborný deficit, že sa mu všetci len smejú.

  Čo je horšie, je to aj ukážkou toho, ako je schopný klientovi narobiť trovy, len aby ukojil svoju potrebu pomsty. V tomto prípade je to mesto, ktorému kvôli „vymáhaniu pohľadávky“ za tisíc eur narobil trovy za deväť tisíc, ak máme veriť jeho tvrdeniu, že sa tešil na desaťtisícový rozsudok Krajského súdu v Košiciach. Samozrejme súčasťou trov je on sám a jemu mesto jeho 50 eur na hodinu vyplatí – z Vašich peňazí. Neštve Vás to? Tak sa ozvite.

Zanechať komentár