Za upozornenie poďakovali

8V piatok sme informovali v článku „Dedinky trochu inak“ aj o neutešom stave verejného poriadku v prostredí známej priehrady.

Jeden z našich čitateľov tam zachytil fotoobjektívom pri svojej nedávnej návšteve koše plné odpadkov, neporiadok a roky zanedbané objekty.

Ako sme uviedli, pritom by stačilo pomerne málo – viac si vážiť návštevníkov, ktorí sa sem postupne začínajú vracať a zabezpečiť pre nich kultúrne a čisté prostredie.

O vyjadrenie sme preto požiadali združenie Mikroregión Dobšiná a samotnú obec Dedinky.

„Na odstránenie nedostatkov v katastrálnom území obce Dedinky sme upozornili starostu obce, v ktorého kompetencii je takéto nedostatky riešiť,“ reagoval dnes Stanislav Holienčík, predseda Združenia na rozvoj turizmu v mikroregióne Dobšiná. Zároveň sa nám poďakoval za upozornenie.

Odpoveď sme dnes dostali aj od Milana Ogurčáka, starostu obce Dedinky.

„V minulom týždni bolo v obci pri vysokých teplotách obrovské množstvo návštevníkov. Preto sa aj odpadkové koše a smeti zbierali dvakrát denne. Pri tomto množstve ľudí však musíme uznať, že to možno nepostačovalo a niekedy sa mohli objaviť aj odpadky, tak ako to bolo nafotené. Netrvalo to však dlho a tieto odpadky boli odstránené,“ vysvetlil situáciu.

Ako ďalej uviedol len pre ilustráciu, v pondelok 5. augusta ráno osobne dohliadal na upratovanie a zbieranie odpadkov. Traja pracovníci sa tomu venovali 3 hodiny a nazbieralo sa 35 vriec odpadu.

„Takže po tejto stránke sa určite snažíme udržiavať čo najlepší poriadok. Musím však uznať, že horšie to je z chátrajúcimi a zanedbanými objektami, ktoré sú tiež nafotené a špatia obec. Sú to však budovy, ktoré nie sú vlastníctvom obce a nie vždy sa podarí vlastníkov dotlačiť k tomu, aby si nnehnuteľnosti udržiavali v lepšom stave,“ spresnil starosta a tiež nám poďakoval za upozornenie.

Foto: Archív infoRoznava.sk

Súvisiace články: Dedinky trochu inak

Dedinky majú svoju nudapláž

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Za upozornenie poďakovali"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.