Autorke blogu hrozí trestným oznámením

Pred necelými dvoma týždňami sme na portáli infoRožňava.sk zverejnili autorský blog Renáty Pástorovej Szapanosovej (publikoval ho aj dennik Sme), ktorá písala o tom, ako sa v obci Plešivec prideľujú nájomné byty. Reakcia obce na seba nenechala dlho čakať. Starosta Plešivca Gabriel Gergely (nez.) sa v liste pokúsil o zmier a požiadal autorku blogu o ospravedlnenie a odvolanie podľa neho nepravdivých výrokov.

„Vami uvádzané nepravdy a klamstvá uvedené vo vyššie uvedenom blogu sú tak závažné, že použijem všetky kroky v zmysle platnej právnej úpravy, rovnako aj dotknutí zamestnanci obce,“ uviedol Gergely v liste adresovanom Szapanosovej.

„Žiadam Vás, ako autorku blogu, aby ste zverejnili ospravedlnenie za zverejnenie tohto dehonestujúceho a nepravdivého článku,“ dodal s tým, že ak tak Szapanosová neučiní, bez ďalšej výzvy bude na jej osobu podané trestné oznámenie a následne žaloba na ochranu osobnosti s priznaním nemajetkovej ujmy v peniazoch.

 „Vy ako súkromné osoby ma vôbec nezaujímate. Zaujíma ma však činnosť vás ako verejných činiteľov, pretože okrem iného rozhodujete o majetku obce, ktorý, netreba zdôrazňovať, nepatrí ani starostovi, ani poslancom, ale občanom obce,“ pripomenula Szapanosová v reakcii na starostov pokus o zmier.

„Mám sa ospravedlniť za to, že nemám dostatok informácií, pretože ich občanom neposkytujete?,“ kontruje Szapanosová.

Komisia v Plešivci rozhodla o pridelení nájomných bytov pre prvých 16 uchádzačov. Jedinú výnimku dostal starosta obce, ktorý bol aj predsedom schvaľovacej komisie – sám môže prideliť 2 byty. Na základe akých kritérií komisia rozhodovala a prečo byty pridelila práve daným 16 uchádzačom, starosta zatiaľ nekonkretizoval napriek niekoľkým urgenciám z našej strany.

Na dnes bolo zvolané zasadnutie obecného zastupiteľstva, ktoré malo prerokovať práve túto záležitosť. Po asi 20-minútach sa však poslanci rozišli, keďže boli pochybnosti o regulérnosti jeho zvolania – včasnom vyvesení pozvánky na úradnej tabuli a na webovom sídle obce.

Dokument – Pozvánka na zasadnutie

Foto: Archív obce Plešivec / Starosta Gabriel Gergely (v strede) počas osláv Dni obce v r. 2012

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Autorke blogu hrozí trestným oznámením"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.