Rozhodnutie možno napraviť

Bez názvuPo tom, čo na podpredsedu KSK Jána Szöllösa poukázal v súvislosti s hlasovaním o znížení počtu tried na stredných školách primátor Rožňavy Pavol Burdiga (Most), rokovalo o veci aj okresné predsedníctvo Strany maďarskej komunity (SMK).

Všeobecne záväzné nariadenie KSK sa totiž dotklo aj triedy s vyučovacím jazykom maďarským na rožňavskom gymnáziu.

Rokovanie okresného vedenia SMK na túto tému nám potvrdil predseda František Porubán, ktorý taktiež kandiduje do krajského parlamentu v zajtrajších regionálnych voľbách. Ako spresnil, okresné predsedníctvo strany podalo na protest demisiu.

„Je mi ľúto, že pôvodný problém stanovenia počtu tried v prvých ročníkoch stredných škôl dospel až tak ďaleko, že okresné predsedníctvo strany SMK-MKP v Rožňave sa vzdalo svojich pozícií,“ reagoval dnes pre infoRoznava.sk na tento krok Szöllös, ktorý sa o post krajského poslanca uchádza taktiež.

Ako dodal, predpokladá, že týmto rozhodnutím si niektorí kandidáti na post poslanca vo voľbách nevynucovali a nevytvárali výhodnejšie pozície pred voličmi.

„Osobne som presvedčený, že pokiaľ sa v nasledujúcom období naplní zákonom stanovená podmienka o počte žiakov potrebných na otvorenie triedy 1. ročníka s vyučovacím jazykom maďarským, Košický samosprávny kraj prehodnotí súčasný stav a zmení VZN v prospech gymnázia v Rožňave,“ dodal na záver s tým, že pokiaľ získa hlasy voličov v okrese Rožňava, urobí všetko pre to, aby napravil naštrbenú dôveru.

Ilustračné foto: Archív KSK / V strede Ján Szöllös na pracovnej ceste v Bruseli

Súvisiace články:

Rozhodnutie KSK považuje za nesprávne

Burdiga sa pustil do Szöllösa

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Rozhodnutie možno napraviť"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.