Prispeli na obnovu hradu

DSCF2163Pred druhým vydaním historického románu Rafaela Szabóa Bebekova Skaza v júli minulého roku vydavateľstvo Victory studio prisľúbilo, že z každého kusu knihy, ktorý sa predá odo dňa vydania do 1. decembra, venuje sumu 2 eurá na obnovu hradu Krásna Hôrka. Príbeh, ktorý kniha rozpráva, sa viaže práve na tento hrad a jeho blízke okolie.

Po zverejnení záväzku sa ozývali aj hlasy, ktoré pochybovali o jeho realizácii. Vydavateľstvo však svoj verejný záväzok splnilo. Po sčítaní kusov predaných kníh v uvedenom období a pripočítaní aj niektorých, predaných v priebehu decembra, darovalo na obnovu hradu sumu 204 eur.

Finančná čiastka bola počas vianočných sviatkov prevedená na účet verejnej zbierky, ktorú Slovenské Národné Múzeum otvorilo po vyhorení hradu – číslo účtu 7000443743/8180. Múzeum zároveň v následne vystavenom ďakovnom liste prisľúbilo použiť tieto finančné prostriedky na obnovenie zbierkového fondu expozície hradu Krásna Hôrka.

dakovny list krasna horka„Ostáva nám teda dúfať, že hrad bude čím skôr obnovený a otvorený pre verejnosť najneskôr v roku 2014, aby sa turisti mohli čím skôr znova kochať v tomto kultúrnom dedičstve a pripomenúť si históriu územia Gemera, na ktorom sa nachádza,“ uviedol Peter Szabó z vydavateľstva Victory studio.

Zároveň za vydavateľstvo vyjadril poďakovanie všetkým, ktorí kúpou knihy, čerpajúcej z historických udalostí Gemera a okolia v 16. storočí, podporili obnovu hradu.

Knižku je možné kúpiť pri pokladni expozície SNM Múzeum Betliar a v Turistickom informačnom centre v Rožňave, kde predávajú aj ďalšiu knihu autora – Poslední Dolinári/Die letzten Gruendler.

Foto: Archív infoRoznava.sk/Belo Hefler – 10. 3. 2012

Súvisiace články: Predajom knihy podporia zbierku

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Prispeli na obnovu hradu"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.