Pódium pre komorné vystúpenia

DSCF3054Rekonštrukcia časti rožňavského Námestia baníkov je pred dokončením. Jej súčasťou je aj osadenie malého pódia v jeho severovýchodnej časti.

V utorok popoludní bola nad vybudovaným betónovým pódiom osadená konštrukcia zastrešenia, ktorá bude prekrytá perlovo-bielou plachtou. Pôvodne mala byť vo farbách mesta – modrej a žltej.

Posledné rokovanie zainteresovaných na túto tému sa konalo u primátora Pavla Burdigu (Most-Híd) vo februári, keď sa inštaláciu „otrasného“ pódia snažil zastaviť poslanec Peter Marko (OKS), šéf komisie výstavby, ktorého firma rekonštrukciu námestia v subdodávke dozoruje, avšak márne. Podarilo sa mu dosiahnuť aspoň zmenu farby plachty.

„Projekt bol schválený za čias primátora Kardoša, nebol verejne predstavený, ani v komisii výstavby odobrovaný,“ spresnil poslanec Marko a ako ďalej podotkol, občania začínajú rozhorčene namietať.

Pódium je navyše natočené priamo do okien Biskupského paláca.

“Miesto osadenia je už schválené, to nevieme posúvať,” uviedol pre infoRoznava.sk v apríli architekt Ján Rusnák z projekčnej kancelárie Pro Poly. Podľa neho tribúna má služiť len pre komorné vystúpenia.

“Nemám informáciu o tom, že by nás bol niekto oslovil vo veci predmetnej tribúny,” potvrdil nám vtedy Rastislav Suchý, generálny vikár. Ako dodal, nemyslí si, že je to najšťastnejšie riešenie.

Foto: infoRoznava.sk

Online pohľad na zrekonštruované rožňavské námestie – kliknite sem 

Súvisiace články:

Nepovažujú to za šťastné riešenie

Tribúnu osadia podľa projektu

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Pódium pre komorné vystúpenia"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.