Odstraňovali poruchu na poškodenom vysokonapäťovom kábli

V nedeľu krátko po siedmej večer až do polnoci bola aj časť mesta Rožňava, najmä v okolí hypermarketu Tesco, bez dodávky elektrickej energie. Podľa vysvetlenia VSD, dôvodom bolo odstraňovanie poruchy na vysokonapäťovom kábli.

„Kábel bol poškodený v neďalekej trafostanici, nebola to plánovaná odstávka, trvala od 19.15 do 00.08 hodiny,“ spresnil pre infoRoznava.sk službukonajúci pracovník Východoslovenskej distribučnej spoločnosti.

VSE svoje plánované odstávky oznamuje na svojej webovej stránke a tiež prostredníctvom webových stránok príslušných obcí a miest.

Prehľad o plánovaných odstávkach v meste Rožňava si môžete pozrieť na stránke mesta v rubrike Informujeme.

Aktualizácia 30. 8., 11:28 h.:

Ako nám potvrdila Andrea Danihelová, hovorkyňa spoločnosti Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD), zaevidovali v nedeľu 28. 8. 2016 približne o 19:15 hod prerušenie distribúcie elektriny do približne 4.200 odberných miest.

„Dôvodom bola porucha na transformátore a tiež kábli vysokého napätia. Postupne sa podarilo poruchu vymedziť a po polnoci už boli zásobené všetky odberné miesta. Momentálne je distribučná sústava premanipulovaná tak, aby poruchou nebolo dotknuté ani jedno odberné miesto,“ spresnila.

Ilustračné foto: Archív infoRoznava.sk

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Odstraňovali poruchu na poškodenom vysokonapäťovom kábli"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.