Nedeľné omše na Juhu

V nedeľu 31.10. sa na rožňavskom sídlisku Juh slávila prvá nedeľná katolícka omša v novej kaplnke, zriadenej v prenajatých priestoroch v budove Podnikateľského inkubátora.

Bohoslužby v nej budú bývať zatiaľ každú nedeľu a prikázaný sviatok o 11:00 h. Kaplnku majú v správe rožňavskí saleziáni. Na úvod ju požehnal ich direktor don Ivan Žitňanský. Hudobnú animáciu majú na starosti mladí z gitarového krúžku, miništrovanie chlapci z oratória.

„Zo sedemtisícového Juhu nateraz chodí na omše do mesta len malé percento obyvateľov. Cieľom tejto iniciatívy je uľahčiť účasť na liturgii aj tým obyvateľom sídliska, pre ktorých je do kostolov v centre z rôznych dôvodov „ďaleko“. Na prvú omšu sa zišlo okolo 60 ľudí. Kaplnka je odpoveďou na viaceré podnety obyvateľov sídliska a vznikla aj vďaka podpore vedenia mesta a Podnikateľského Inkubátora,“ uviedol pre Inforoznava.sk Paľo Piatrov, sdb.

V stredu 3. novembra o 14:15 h. sa uskutoční odovzdanie do užívania novej mládežníckej klubovne v kotolni pri Šugári. Bude ju prevádzkovať rožňavské stredisko Domky.

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Nedeľné omše na Juhu"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.