Burdigu podporí Smer, SMK aj Procházkova Sieť

Súčasného primátora Rožňavy Pavla Burdigu (Most) podporuje v jeho opätovnej kandidatúre aj strana Smer – sociálna demokracia. Pre infoRoznava.sk to potvrdil jeden z členov okresného vedenia strany.

Dnes túto informáciu potvrdil aj samotný primátor.

Okrem Ficovho Smeru mu podporu vyjadrili aj miestne organizácie SMK, Procházkovej Siete a Strany demokratického Slovenska, ktorá sa zrodila na troskách Mečiarovho HZDS.

Medzi podporovateľmi Burdigovej kandidatúry nechýbajú ani miestne pobočky štátom dotovaných kultúrnych organizácia Csemadoku a Matice Slovenskej.

„Touto cestou sa im chcem veľmi pekne poďakovať za ich dôveru, ktorú vkladajú do mojej kandidatúry,“ uviedol Burdiga.

Na naše otázky, s akými podmienkami k dohodám došlo, prečo práve s týmito subjektmi a čo im za to v prípade svojho zvolenia sľúbil, nereagoval.

Ako sme už informovali, SMK schválila na svojom miestnom grémiu pôvodne  päť kandidátov na poslancov, jeden z nich – Attila Kelecsényi odmietol kandidovať. Ako to súvisí s podporou miestnej SMK pre Burdigu, nám sľúbil vysvetliť mailom, doteraz tak neurobil.

Bilbord P. Burdigu zdobia logá strán SMK, Smer a Sieť, chýba len logo strany SDS

bilbord

Foto: Archív infoRoznava.sk / P. Burdiga vo voľbách primátora v r. 2012 uspel 

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Burdigu podporí Smer, SMK aj Procházkova Sieť"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.