Dopravné obmedzenia na Dobšinskom kopci

Polícia dohliadne na bezpečný priebeh automobilových pretekov do vrchu „Dobšinský kopec 2014“.
Ako nás ďalej informovala Jana Mésarová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiaciach, v sobotu 19. 7. a v nedeľu 20. 7. sa uskutočnia automobilové preteky do vrchu „Dobšinský kopec 2014“.
„Z tohto dôvodu dôjde k dopravným obmedzeniam na dotknutých pozemných komunikáciách v Rožňavskom okrese. Policajti sú v tejto súvislosti pripravení dohliadnuť na nerušený priebeh automobilových pretekov,“ uviedla.
Z dôvodu uskutočnenia automobilových pretekov bude uzavretá štátna cesta č. I/67 nasledovne:
●  cesta č. I/67 na Dobšinský kopec bude uzavretá v sobotu t. j. 19.07.2014 v čase od  08.00 – 20.00 hodiny, kedy sa uskutočnia 2 tréningové jazdy o 09.00  a 13.30 hodine,
●  cesta č. I/67 na Dobšinský kopec bude uzavretá v nedeľu t. j. 20.07.2014 v čase od 08.00  do 20.00 hodiny, kedy sa uskutoční samotný pretek 2 súťažnými jazdami a to v čase o 9.00  a 13.30 hodine
●   miestne komunikácie Ul. Nová, SNP, Budovateľská v meste Dobšiná.
Úplná uzávierka  cesty prvej triedy č. I/67 počas trvania podujatia bude obojsmerne vyznačená a odklon premávky na obchádzkové trasy bude zabezpečený na dopravných uzloch nasledovne:
●  cesta č. I/67 v smere od mesta Rožňavy bude uzavretá v obci Gemerská Poloma  na križovatke ciest I/67 a  II/535, ktorou  povedie aj samotná obchádzka cez obec Hnilec –
Dobšinská Maša – I/67 smer Stratená a  Poprad
●  cesta č. I/67 v smere od obce Stratená bude  uzavretá   na križovatke ciest I/67 a  II/535, ktorou  povedie aj samotná obchádzka cez obec  Dobšinská Maša – Hnilec – Gemerská Poloma – I/67 smer Rožňava.
●  na miestnych komunikáciách bude zriadená obchádzková trasa na Jarkovej, Zimnej ulici a sčasti na Novej ulici.
„V tejto súvislosti upozorňujeme všetkých účastníkov cestnej premávky na dopravné obmedzenia, s ktorými je potrebné počítať,“ spresnila.
Na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky počas pretekov budú dohliadať príslušníci Policajného zboru. „Vyzývame vodičov ako aj iných účastníkov cestnej premávky, aby rešpektovali dopravné značenia a pokyny príslušníkov polície,“ dodala na záver.
Foto: Archív infoRoznava.sk / Rudo Štober
Súvisiace články: Dobšinský kopec trochu inak

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Kalendárovinky - Jún