Dnes začína Rok na Gemeri – už 13-ty krát

rok-na-gemeri.pngGemerské osvetové stredisko v Rožňave, Obec Slavošovce a Mesto Rožňava pripravili už 13-ty ročník „Slávností zvykov a obyčají Gemera – Malohontu“ Rok na Gemeri. Podujatie začína dnes v Kultúrnom dome v Slavošovciach
V programe „Z kasny do priaškrinka“, zameranom na prezentáciu osobností Gemera, vystúpia rodiny Zvarových z Klenovca, Birkových z Rakovnice a Lalikových zo Slavošoviec.
Ich hosťami budú ľudová hudba folklórneho súboru Vepor a heligonárky z Klenovca, Vlado Petrinec z Rimavskej Soboty, Igor Adler z Rožňavy, folklórna skupina Lehoťanka z Čiernej Lehoty a skupina Radostná zvesť zo Slavošoviec.
Hosťom večerného programu bude aj Tibor Kobliček z Turičiek, výrobca ľudových hudobných nástrojov.
V sobotu pokračuje program v Obchodno-kultúrnom centre v Rožňave. Od 17-tej sa tam v pásme programu „Čo starí pamätajú – mladí zachovajú“ predstavia folklórne skupiny Heľpan z Heľpy, Hôra z Rejdovej, Veršinok z Rakovnice, Dolina z Gemerskej Polomy, Radzim z Vyšnej Slanej, Vernár z Vernára, Kýčera z Čierneho Balogu a Brezinky z Polomky.
Nebudú chýbať folklórne súbory Háj z Rimavskej Soboty a Haviar z Rožňavy, či spevácke skupiny detského folklórneho súboru Haviarik a Dubina a ľudová hudba Lúčka z Rožňavy. Hosťom programu bude ľudová hudba Muzička z Bratislavy.
Nádhernú fotogalériu z minuloročného podujatia si môžete pozrieť tu.
© Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Kalendárovinky: August