Štyri

To nie je veľa, ale počul som, že ak niečo v tejto oblasti vydrží štyri roky, tak to potom zvyčajne malo zmysel začínať. Keď som spustil projekt internetových novín (28. 9. 2007, 11:07 h.), myslel som, že hodnú chvíľu to bude čítanie tak pre 50 ľudí denne. Že čas, kým si portál všimne väčšia skupina čitateľov a bude mať relevantný vplyv na verejnú mienku, bude omnoho dlhší.

V malom meste málo očakávaní predsa nemôže uškodiť.

Ale opak bol pravdou a aj v našom zmenšujúcom sa mestečku – zmenšujúcom sa najmä mentálne, je pre značnú časť internetovej verejnosti toto malé, samaritánsky prevádzkované dielko, zjavne zmysluplnou aktivitou.

Stojaté vody, všeobecná skepsa, apatia… a takmer normalizačná atmosféra bola v Rožňave len pár rokov dozadu. Dnes je o poznanie živšia a ak k tomu tento portál a jeho aktivistická osveta prispeli, tak som celkom rád.

Internetové noviny svojou dynamikou oslovili predovšetkým mladých ľudí, minulých i dnešných spolutvorcov jeho obsahu. Takmer všetci sa prihlásili cez internet, pričom som niektorým ponúkol priestor na publikovanie ešte skôr, než sme sa stretli osobne. Viacerí z nich pokračujú v štúdiách na univerzitách doma i vo svete, alebo našli svoje uplatnenie v mediálnej oblasti. Teším sa tomu.

V redakcii, ktorá sa prirodzene a postupne obmieňala, nikdy neboli problémom názorové rozdiely. To, čo spájalo a spája ľudí okolo portálu, je predovšetkým slušnosť, poctivá snaha informovať a pritom dať kultivovaný priestor rôznym názorom.

Pravdaže, už od prvého momentu boli v strehu tí, ktorých sa kritické zmienky, či zverejnené informácie týkali. Ja sám a nielen ja, ale aj portál a ľudia okolo neho, sme boli viackrát vystavení ohováraniam s takmer paranoidným nádychom a rôznym frustráciám farizejov pravdy.

Neodradilo nás to. A dnes pokračujeme pokojne ďalej.

Skupina editorov sa stará o obsahovú stránku portálu a jeho nových sekcií (InfoKrasnaHorka.sk, InfoDobsina.sk a InfoStitnik.sk) a všetci v redakcii sa snažíme o to, aby InfoRoznava.sk bola naďalej pre vás obohacujúcim čítaním, zdrojom pravdivých informácií a priestorom kultivovanej diskusie.

Áno, kto robí, robí zvyčajne aj chyby, ale tie naše nikdy neprečnievali ponad to, čo sme za tie štyri roky dokázali čitateľskej verejnosti priniesť.

Želám vám, našim čitateľom, aj nám v našej virtuálnej redakcii, aby sme o rok mohli jubilejné piate výročie portálu osláviť spoločne.

Belo Hefler .-)

PS: Cez víkend som na rôznych miestach stretol dvoch ľudí: Pani v strednom veku sa mi v debate zdôverila, že už má tohto mesta po krk, že väčšinová mentalita tunajších ľudí je otrasná a preto chce odísť, možno späť do svojho rodiska na opačnom konci republiky. Na druhý deň mi zazvonil telefón, skalný čitateľ poprosil o krátke stretnutie, že vraj čosi pre mňa má. To „niečo“ mi daroval práve dnes a vidíte to na fotke. Milé .-)

******************************

V rubrike BlogFórum zverejňujeme názory autorov, ktorí sa chcú s nimi podeliť s našimi čitateľmi. Posielajte nám ich na redakčný email redakcia@inforoznava.sk

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Štyri"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.