Pripomenieme si November ´89

V sobotu 17. novembra si pripomenieme 23. výročie Nežnej revolúcie, štátny sviatok – Deň boja za slobodu a demokraciu. Tak ako po iné roky, aj tentokrát aktéri udalostí a redakcia portálu infoRoznava.sk pozývajú občanov mesta k soche Františky Andrássyovej, aby si tam o 17-tej hodine pripomenuli toto výročie zapálením sviečok.

Od 18-tej hodiny sa bude premietať v Cukrárni Štefánia na Námestí baníkov dokument Zuzany Piussi Nemoc tretej moci. Premietanie zorganizovali poslanci Mestského zastupiteľstva v Rožňave, Ivan Kuhn (OKS), Radoslav Kovács (Nez.) a Matúš Bischof (OKS).

V rovnakom čase pozývajú na námestie aj Mesto Rožňava a Klub mladých Zóna M. Ako nás informoval hovorca mesta Peter Gallo, v priestoroch klubu na nádvorí historickej radnice by mali od 18-tej hodiny premietať „dokumentárny film o udalostiach Novembra ´89“ a celovečerný film českého režiséra Odřeja Trojana Občiansky preukaz.

O vtedajšom revolučnom pohybe v regiónoch Slovenska prináša sumár publikácia Stálej konferencie občianskeho inštitútu Oral Hystory – VPN v regiónoch, ale tiež dokument Fedora Gála a českého režiséra Martina Hanzlíčka Dobré ráno, Slovensko.

BlogFórum: Pavol Lacko: Kto je tu nahý?

Strihový dokument Nežná – Cesta k slobode

Nežná – Cesta k slobode II – Anketa z r. 2007

Dokument Zuzany Piussi Nemoc tretej moci

1 Komentář k "Pripomenieme si November ´89"

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*